У Миколаївській області функціонує 10 тис. підприємств: більшість з них займаються сільським господарством

За повідомленням Головного управління статистики у Миколаївській області, у 2016 році в області функціонувало 10 тис. підприємств (юридичних осіб), з яких 96,5% за критеріями чисельності та доходу віднесені до малих (з них 86% – до мікропідприємств), 3,4% – до середніх та 0,1% – до великих.

За видами економічної діяльності найбільше підприємств (38%) займалися сільським, лісовим та рибним господарством. У сфері оптової та роздрібної торгівлі і ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів діяло 20% суб’єктів, у промисловості – 10%.

На кожні 10 тис. наявного населення припадало 87 підприємств, що відповідає 4 місцю серед регіонів України, після міста Києва (261 суб’єкт) та Київської (103), Одеської (88) областей. В середньому по Україні на кожні 10 тис. осіб налічувалося 72 підприємства.

Серед міст обласного значення насиченість підприємствами коливалася від 100 у Миколаєві до 28 у Южноукраїнську; а серед районів області – від 172 у Березнегуватському до 65 у Врадіївському та Снігурівському, левову частку з яких займали фермерські господарства.

На підприємствах Миколаївщини було зайнято 115,4 тис. найманих працівників (без врахування працівників банків, бюджетних установ та які зайняті у фізичних осіб-підприємців), або кожний п’ятий мешканець області у працездатному віці. При цьому, 3 працівника з кожних 10 були зайняті на малих підприємствах.

За 2016 рік підприємствами області реалізовано продукції, виконано робіт і надано послуг на 121,5 млрд.грн. За видами діяльності вагомий внесок у регіональний обсяг традиційно належить підприємствам оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (40%) та промисловості (33%), за адміністративно-територіальною ознакою – підприємствам обласного центру (66%), а серед районів – Вітовського (14%).

За підсумками діяльності у минулому році прибутковими підприємствами, частка яких у загальній кількості склала 80%, сформовано 8,9 млрд.грн прибутку, 45% якого забезпечено підприємствами сільського, лісового та рибного господарства, 22% – промисловості.

Решта підприємств допустили збитки у сумі 9,2 млрд.грн., понад 80% яких належить промисловому сектору економіки.