Прокуратура відстояла в суді повернення державі земельної ділянки водного фонду

Миколаївською окружною прокуратурою у суді доведено обґрунтованість позовних вимог про повернення державі земельної ділянки водного фонду вартістю 2,7 млн грн, що розташована на узбережжі Чорного моря.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури Миколаївської області.

Прокурором установлено, що земельна ділянка площею 10 соток безоплатно виділена громадянину у приватну власність для індивідуального дачного будівництва.

Водночас, спірна ділянка повністю входить в межі пляжної зони прибережної захисної смуги Чорного моря, відповідно надання її у приватну власність заборонено законодавством.

Такі землі мають перебувати виключно у державній та комунальній власності та забезпечувати безперешкодний доступ громадян до узбережжя. 

Погоджуючись з позицією прокурора суд у вересні поточного року визнав незаконним та скасував розпорядження, яким надано громадянину у приватну власність земельну ділянку, та зобов’язав повернути її державі.

Після набрання рішенням законної сили окружною прокуратурою вживатимуться заходи щодо організації реального виконання судового рішення.