У Миколаєві волонтерів навчають надавати першу домедичну допомогу

У Миколаєві місцевих волонтерів навчають надавати домедичну допомогу. У ході навчальних занять інструктори допомагають охочим опанувати вміння та навички.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Надання першої домедичної допомоги сьогодні не просто корисний скіл, а життєво необхідні знання та навички для кожного українця. В умовах воєнного часу знати, розуміти та вміти надавати допомогу постраждалим до приїзду медиків — це запорука порятунку життя. Нині такі навчальні заняття проводять у  благодійному фонді «VolonterInUA».

Як діяти у критичний момент? Що робити, коли поряд немає необхідних медикаментів? Як накладати шини та використовувати перев’язувальні матеріали? На всі ці питання допомагають відповісти досвідчені військові медики. 

Бойові медики відзначають, що вивчити всі тонкощі надання першої домедичної допомоги на звичайних заняттях складно. Проте завжди мати при собі елементарні речі, які можуть врятувати, свідомий обов’язок кожного. 

"Я раджу завжди носити із собою сумочку, в якій ви маєте необхідні речі. Перше, що я раджу мати при собі — це турнікет, або його прообраз. Друге — це хустина, яку ви зможете застосувати для перев’язки. А також якщо ви можете взяти кілька бинтів, то прихопіть і їх. Є можливість придбати ізраїльський бандаж — супер, якщо ні, то купіть звичайний перев’язувальний пакет або бинти, які можна придбати в аптеці за копійки", — зазначив Геннадій, інструктор з надання домедичної допомоги.

Такі дрібні речі не займають багато місця у сумці чи портфелі, однак точно можуть врятувати життя.