Королівство Данія за час повномасштабної російсько-української війни стало одним з ключових союзників нашої держави в боротьбі з агресором. Але допомога цієї скандинавської країни відчувається не лише на полі бою. В березні 2022 року Президент України Володимир Зеленський попросив Данію взяти шефство над містом Миколаєвом та Миколаївщиною. З тих пір почалося тісне співробітництво нашого регіону з європейським партнером. Які принципи та мета цієї співпраці, детальніше в інтерв'ю Економічній правді розповів посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.
Пан посол відзначає, що наразі є бачення Миколаєва як Данії на Чорному морі. Така ідея була запропонована мером нашого міста Олександром Сєнкевичем, і її охоче підтримали європейські партнери.
«Мені подобається це бачення, але насправді це ідея мера Олександра Сєнкевича. Я запитав у Сєнкевича: «Чому ви так захоплені Данією, чому не обрали іншу країну?». Він відповів, що хоче, аби його місто стало маленькою Данією на Чорному морі, таким же заможним, таким же зеленим, таким же некорумпованим», - каже Олє Егберг Міккельсен.
Він додає, що минулий рік був дуже складним, коли Миколаїв жив під щоденними обстрілами. Тому данці зосередились на допомозі місту у підготовці до зими: забили вікна фанерою, встановили водоочисні станції.
Зараз же перейшли до наступного етапу, а саме: зосереджуються на відновленні фізичної та соціальної інфраструктури, а також на базових речах.
«Наприклад, кілька тижнів тому я був у Миколаєві і передав сміттєвози. Яке відношення сміттєвози мають до дансько-українських відносин? Де немає сміттєвозів, там немає відбудови, тож люди не повернуться до Миколаєва. Ми робимо все можливе, щоб допомогти миколаївцям повернутися до нормального життя, незважаючи на те, що до лінії фронту 70 кілометрів», - пояснює пан посол.
Олє Егберг Міккельсен говорить, що місцеві мешканці не хочуть отримувати допомогу та благодійність, вони хочуть самі подбати про себе:
«Це горді люди. Вони хочуть якнайшвидше відновити роботу своїх підприємств, і ми багато уваги приділяємо тому, щоб зробити це можливим. Ми надаємо кредити і гарантії. Багато кредиторів кажуть: «Ні, ми не хочемо кредитувати, тому що занадто близько до лінії фронту. Якщо обстріляють завод, то ми втратимо гроші». Ми відповідаємо, що це ризик, який ми готові взяти на себе, і вже досягли певних успіхів».
Такі дії, вважає посол Данії, допоможуть підтримати соціальний та економічний розвиток міста, незважаючи на близькість до лінії фронту.