У міській лікарні №4 проведено черговий тромболізис, що врятувало людині життя

У міській лікарні №4 проведено 23 тромболізиси, з них в поточному році - 3. Лікарі міської лікарні №4 кожного хворого, який поступають з гострим інсультом, розглядають як потенційного кандидата на проведення тромболізису. Інформацію повідомив речник міського управління охорони здоров'я Юрій Багрянцев.

Найважливішою умовою для проведення тромботичної терапії є введення препарату в перші 3 години від початку симптомів (так зване «терапевтичне вікно»). Для цього потрібна злагоджена робота родичів хворого, сімейних лікарів, швидкої медичної допомоги на догоспітальному етапі. Черговим прикладом такої злагодженої роботи на догоспітальному і госпітальному етапах є випадок тромболітичної терапії в міській лікарні №4. 78-річний пацієнт доставлений в приймальне відділення міської лікарні №4 бригадою швидкої медичної допомоги, що прибула за своєчасним викликом родичів. Після огляду хворого, проведеної томографії головного мозку, лабораторного дообстеження виявлено, що цей пацієнт є кандидатом для проведення тромболітичної терапії. Хворому проведений тромболізис препаратом актилизе у відповідній дозі за державні кошти (більше 30 тисяч гривень). Тромболітична терапія дала можливість спостерігати практично миттєве поліпшення стану пацієнта, зникли грубі неврологічні порушення - лівобічний параліч. Фахівці зауважують, що необхідно докласти усі зусилля для того, щоб тромболітична терапія увійшла до рутинної практики лікування інсультів.

На сьогоднішній день єдиною можливістю високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, є тромболітична терапія, яка дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку. Частота використання тромболітичної терапії у всьому світі складає в середньому 3-5% від загальної кількості ішемічних інсультів.