Виявлено черговий факт нецільового використання сільськогосподарських земель у Врадіївському районі

Прокуратурою Миколаївщини виявлено черговий факт неналежного виконання органами виконавчої влади своїх обов'язків при реалізації повноважень щодо здійснення контролю за охороною та використанням земель, у зв’язку з чим органи прокуратури вживають заходи до усунення цих порушень.

Зокрема, Первомайською місцевою прокуратурою встановлено факт нецільового використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення (пасовища) площею майже 27,5 га, розташованої на території Іванівської сільської ради Врадіївського району.

У 2012 році Врадіївською райдержадміністрацією зазначену земельну ділянку передано фізичній особі в оренду для сінокосіння та випасання худоби. Однак ця ділянка орендарем використовується не за цільовим призначенням - на ній вирощується соняшник, що призводить до погіршення якості ґрунтів та виснаження земель.

З метою захисту інтересів держави у сфері земельного законодавства, місцевою прокуратурою до суду пред’явлено позов про дострокове розірвання договору оренди землі та повернення її державі.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області