10 Янв, 17:43
За фактом скоєння афер розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.3 ст.190 КК України «Шахрайство». Встановлюються винні особи.
Так, до Доманівського відділення Вознесенського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області звернувся 39-річний місцевий мешканець, який повідомив, що став жертвою неправомірних дій.
Як з’ясувалось, заявник, домовившись по телефону із Інтернет-продавцем про купівлю автомобіля, переказав 41800 гривень на банківський рахунок, вказаний співрозмовником. Коли ж покупець вирішив ще раз зв’язатися, щоб уточнити окремі деталі отримання замовленого, то зв'язок із номером мобільного оператору телефонного незнайомця вже був втрачений.
Аналогічний випадок стався із 54-річним мешканцем Врадіївського району. Запланувавши придбати через Інтернет-мережу фортепіано, чоловік втратив 3350 гривень.
До поліції Новобузького району звернувся 36-річний місцевий мешканець із заявою про скоєння відносно нього шахрайських дій.
Так, заявнику зателефонував невідомий, який назвався робітником фінансової установи та повідомив, що нібито стався технічний збій у програмі, в результаті чого чоловік може втратити свої заощадження, що знаходяться на банківському рахунку. Телефонний співрозмовник запевнив, що виниклу проблему можна вирішити просто зараз, але для цього потерпілому було потрібно повідомити певну інформацію. Чоловік назвав незнайомцю особисті дані своєї банківської картки, а вже через декілька хвилин отримав СМС-повідомлення про зняття з його рахунку майже 5000 гривень.
Слідчими відділеннями підрозділів розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.3 ст.190 КК України «Шахрайство», санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Встановлюються винні особи.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області