В Миколаєві до Дня людей з інвалідністю показали виставу інклюзивного театру «Переможці долі»

У центральній Миколаївській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького 4 грудня 2018 р. відбулося одразу два заходи до міжнародного дня людей з інвалідністю. Організаторами виступили ГО «Діалог» та Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Близько 70-ти миколаївців стали першими глядачами на допримєрному показі документальної вистави «Вернісаж почуттів», що була поставлена інклюзивним театром «Переможці долі». Актори аматорського колективу волонтери, або батьки, що виховують дітей з інвалідністю. Сценарій п’єси створений на основі їх інтерв’ю. По завершенні вистави свою роботу розпочав круглий стіл на тему «Згуртованість та взаємодія як ресурс», що відбувся у форматі Відкритого майданчику. Його мета полягала в сприянні імплементації прав на повноцінне життя дітей та молоді з інвалідністю, а також сімей, які мають дітей з інвалідністю, та мешкають в місті Миколаєві та Миколаївській області. В обговоренні важливих та актуальних питань взяли участь представники громадських організацій Миколаєва та Херсону. У ході роботи «круглого столу» зачіпались різноманітні аспекти життя родин в яких виховуються діти з інвалідністю від психологічної підтримки до соціального забезпечення.

Обидва заходи, що відбулись реалізовувались у рамках проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин», що здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Валерій Чернявський спеціально для СВІДОК.info