У справі екс-начальника міського управління МВС Шевчука допитано заступника мера

У Центральному районному суді м.Миколаєва триває судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього керівника Миколаївського міського управління УМВС України в області Олега Шевчука.

Нагадаємо, Олег Шевчук обвинувачується у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства та в незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій (ч.2 ст. 365, ст.340 КК України). Події мали місце в ніч на 22.11.2013 року на площі Соборній у м.Миколаєві.

У судовому засіданні було допитано свідка сторони обвинувачення, який в період згадуваних подій обіймав посаду першого заступника миколаївського міського голови. Останній повідомив, що не був особисто присутнім на площі Соборній в той час та володіє інформацією, яку дізнався зі ЗМІ.

Інші свідки, які підлягають допиту не з’явились. Прокурор не зміг пояснити причину неявки та заявив клопотання про примусовий привід свідків, що не з’явились. У його задоволенні судом було відмовлено, з огляду на те, що суд позбавлений можливості належним чином повідомити зазначених осіб в установленому Законом порядку, оскільки усі судові повістки повертаються такі, як неотриманні.

А за такого неможливо, відповідно до вимог КПК України, застосовувати примусовий привід до осіб, які не повідомлені належним чином про час та місце судового розгляду.

Судом наголошено, що забезпечення явки свідків обвинувачення є обов’язком прокурора.

Окрім цього, з огляду на тривалість розгляду зазначеного кримінального провадження, того факту, що через неявку свідків у судовому засіданні неодноразово оголошувались перерви, що призводило до втрати процесуального часу, судом встановлено строк для забезпечення явки свідків до наступного судового засідання. У разі їх чергової неявки суд перейде до наступної стадії розгляду.

Наразі для повторного виклику свідків у засіданні оголошено перерву до 10.00 год 14.03.2018 року.

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва