«Люди повинні відчути зміни»: голова обласної державної адміністрації вимагає переглянути місцеві бюджети

Голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко вважає за необхідне, щоб у всіх районах Миколаївщини за результатами першого кварталу були переглянуті місцеві бюджети. Як повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА, про це він заявив після проведення фінансовим управлінням ОДА аналізу показників виконання бюджетів за січень цього року.

«По всім основним джерелам надходжень до місцевих бюджетів - значні збільшення у порівнянні з січнем минулого року. Але насправді в своїх бюджетах місцеві ради запланували інші, занижені, показники. В мене є питання до голів всіх райдержадміністрацій. Де збільшення збору з оренди землі? Де інфраструктурні проекти? Де ремонт та будівництво доріг? Таких планів я від них не бачу! Це – безвідповідальність та не вміння дати правильну оцінку ресурсам громад. Треба робити висновки,  і за результатами І кварталу переглянути місцеві бюджети, в тому числі, і новостворених ОТГ. Люди повинні відчути ці зміни», - наголосив Савченко.

По основних джерелах надходжень до місцевих бюджетів на 2017 рік приріст запланованих показників порівняно з фактичними надходженнями минулого року був таким:

- по податку на доходи фізичних осіб: містами обласного значення – 18,5 %, зведеними бюджетами районів – 13,2 %, об’єднаними територіальними громадами (у співставних умовах) – 7,8 %;

- по платі за землю: містами обласного значення – 8,2 %, зведеними бюджетами районів - 6,6 %, об’єднаними територіальними громадами - 9,2 %;

- по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів: містами обласного значення – 14,4 %, зведеними бюджетами районів -3,1 %,  об’єднаними територіальними громадами - 4,5 %.

Але надходження за січень 2017 року свідчать про зовсім іншу ситуацію – цифри значно відрізняються від запланованих. Так, за січень приріст загального фонду по містам обласного значення до відповідного періоду минулого року склав 50,8 %, по зведеним бюджетам районів – 86,1 %, по бюджетам об'єднаних територіальних громад (у співставних умовах) – 78,4 %.

За словами голови обласної державної адміністрації Олексія Савченка, вище зазначене свідчить, що не всі голови сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад віднеслись з відповідальністю при затверджені рішень місцевих бюджетів по запланованих показниках в розрізі дохідних джерелах.

Тому, відповідно п.7 ст.78 Бюджетного кодексу України за результатами I кварталу необхідно внести зміни в бюджети.