Миколаївцям нагадали, як правильно викликати «швидку» при низькому тиску

Управління охорони здоров`я Миколаївської ОДА у себе на офіційному сайті опублікувало гайд, як правильно викликати карету «швидкої» допомоги у випадку низького тиску.

Відповідний ролик опублікований у мережі YouTube.

Так на відео заявник, після вимірювання тиску хворому дзвонить за номером ектреної допомоги - 103. Заявник чітко відповідає на усі питання диспетчера: адреса хворого, вік, його стать та інше. Тільки після отримання необхідної інформацї карета швидкої рушає на виклик.

https://www.youtube.com/watch?v=NtLSPgmnd7U&feature=youtu.be&fbclid=IwAR...

Нагадаемо, що раніше медики розповідали про чіткий механізм виклику «швидкої», який складається зі 8 пунктів:

1. Існує єдиний номер для виклику швидкої медичної допомоги – 103

2. Зателефонувавши у швидку, необхідно чітко відповісти диспетчеру, що трапилося/що турбує вас або людину, для якої здійснюєте виклик, надати відповіді на всі питання, що ставить диспетчер, необхідні для уточнення причини виклику і стану пацієнта.

3. Назвати місто або село, район області, де перебуваєте на момент виклику швидкої; вказати адресу (вулицю, номер будинку, квартири, під'їзд, поверх, код домофону), у разі знаходження на вулиці - вулицю, номер будинку, біля якого перебуваєте або з якою вулицею перетин.

4. Вкажіть прізвище, вік, стать людини, для якої робите виклик.

5. Якщо людина перебуває на вулиці, будь ласка, дочекайтеся приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

6. Якщо диспетчер просить передати телефон пацієнтові, будь ласка, передайте, щоб він міг чітко розпитати пацієнта. Якщо ж ви не перебуваєте поруч з пацієнтом, повідомте номер телефону пацієнта або людини, що знаходиться поруч з ним, для уточнення додаткової інформації про стан пацієнта, його місцезнаходження.

7. Якщо вирішили їхати до лікарні своїм транспортом або людина, для якої викликали швидку, пішла - повідомте про це диспетчера.

8. Будь ласка, розмовляйте у коректній формі, не лайтесь, будьте взаємно ввічливі. Диспетчерська служба Центру екстреної медичної допомоги м. Миколаєва приймає виклики з усієї Миколаївської області.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 1119 до неекстрених  викликів відносяться звернення стосовно пацієнта, стан якого не є невідкладним та:

1. Супроводжується:

- раптовим підвищенням температури з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
- головним болем, запамороченням, слабкістю;
- болем у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо);
- підвищенням артеріального тиску;
- больовим синдромом у онкологічних хворих (сімейні лікарі призначають зараз їм адекватне знеболювання);
- алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;
- гострим зубним болем.

2. Зумовлений загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

Екстрена медична допомога населенню Миколаївської області надається: 87 бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги, з них: 28 лікарських загально – профільних, 1 спеціалізована психіатрична бригада та 58 фельдшерських.

Також стало відомо, що за I півріччя 2019 року бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги здійснено – 123 254 виїзди, з них у сільській місцевості – 44 149.