Молоді миколаївці зустрілися з художницею Алісою Грабко

В Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва в рамках циклу бенефісів молодіжних стартапів “Нова генерація лідерів” відбулася зустріч студентів Миколаївського будівельного коледжу з Алісою Грабко.

Аліса викладає образотворче мистецтво в дитячій школі мистецтв №1 м. Миколаєва, ілюструє книги, активно займається громадською діяльністю, є співорганізаторкою кіноклубу і розважально-пізнавальних квестів. Вболіває за комфорт, порядок, чистоту, красу рідного міста, тому разом з друзями, наприклад, розписує зупинки громадського транспорту. Хоче, щоб Миколаїв у плані підтримки, розвитку, доступності мистецтва (будь-якого, в тому числі вуличного, нетрадиційного, сучасного) був схожим на Львів чи Одесу.

Її кумир — Стівен Джобс. Сама ж дівчина у групі Alice from dreams на Facebook та Instagram викладає свої роботи, приймає замовлення на принти на футболках та чашках.

Народилася у 1993 році, закінчила загальноосвітню №16, школу мистецтв, Миколаївський коледж культури і мистецтв (кафедра декоративно-прикладного мистецтва). Зараз планує здобути повну вищу освіту.

Під час експрес-інтерв'ю присутні ставили гості різноманітні питання. Як виявилося, своє ім'я вона отримала завдяки батьку і його улюбленій групі “Аліса” Костянтина Кінчева. І саме батько наполіг, щоб вона закінчила школу мистецтв, яку вона хотіла покинути, як до цього кинула займатися танцями і грою на фортепіано вже після двох занять. У родині професійних художників не було, але і батько, і дід гарно малюють. Її улюблений художник — Ван Гог, портрет якого Аліса закінчила якраз напередодні зустрічі в бібліотеці, а найбільше подобається малювати ілюстрації до дитячих книг, використовуючи маркери і кольорові олівці. Розповіла дівчина про роботу над книгою “Карнавал” миколаївської письменниці Тетяни Купрієвич, з якою її познайомила Світлана Чебанова.

З цікавістю молодь дізналася історію перетворення звичайної зупинки у Тернівці на привабливий арт-простір. Веселою виявилася розповідь про сумну корову, яка однієї ночі звідкись прийшла до будинку Аліси і заважала спати, а тому стала героєм позачергового малюнку. Надихають дівчину на творчість велика родина (батьки, сестри, брат) і домашні улюбленці — дві собаки і кіт. Поділилася Аліса і ще однією своєю мрією — відкрити власний шоу-рум у центрі міста.

Наостанок зустрічі хлопці і дівчата переглянули роботи Аліси Грабко, декілька сюжетів і відеороликів, взяли автографи на пам'ять про подію і знайомство. А героїня стартапу закликала молодь не зациклюватися на грошах (усіх не заробиш), не жити тільки для себе, а робити добро для людей — це не тільки правильно, а й дуже приємно.