В Миколаєві обговорили проблему жінок у Збройних силах України

18 квітня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова відбулася дискусійна трибуна за темою «Жінки у Збройних силах України» за участю представників органів місцевої влади, громадських організацій та військовослужбовців. Про це повідомляється на офіційній сторинці закладу у Facebook.

Начальник відділу по роботі із сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Дмитрієва звернула увагу учасників зустрічі на те, що кількість жінок у Збройних силах України з кожним роком збільшується, і позитивним моментом є розширення військово-облікових спеціальностей офіцерських посад саме для військовослужбовців-жінок.

Заступник голови Міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку демократії «Відродження України» Желєзнова зауважила, що сьогодні в суспільстві відбувається етап становлення жінок у Збройних силах, і все більше жінок бачать себе в армії. Крім того, державний сектор безпеки згідно з європейськими стандартами, повинен бути відкритим для жінок та відповідати гендерним зобов’язанням України. 

Заступник командира бригади по роботі з особистим складом військової частини А-0224 майор Калашник зазначив, що сьогодні армія не готова до того, щоб жінки повноправно відчували себе нарівні з чоловіками – це і відсутність умов і медичних послуг, і забезпечення особистих потреб для жінок.

Офіцер-психолог 79-ої Миколаївської окремої десантно-штурмової бригади лейтенант Ковалівська відзначила, що жінки в армії постійно вимушені доводити свою рівність з чоловіками, причому рівність для жінок – це відповідальність перед самою собою. 

Своїми спогадами і враженнями про службу в армії поділилася фельдшер медичної служби, молодший сержант в/ч 1795 Кузьменко.

Учасники заходу активно дискутували щодо питань, що порушувалися під час обговорення, і прийшли до спільного висновку, що основними недоліками є наявність пострадянських стереотипів щодо перебування жінки в армії, відсутність військовослужбовців-жінок на керівних посадах, наявність гендерної дискримінації жінок та недостатність реформ щодо заохочення жінок в збройні сили України. 

Увазі присутніх були також запропоновані перегляд відеороликів за темою зустрічі та книжкова експозиція «Жінки та збройні сили: українські реалії».