«Інститут законодавчих ідей» проведе антикорупційну експертизу проектів нормативних актів Миколаївської міськради

Інститут законодавчих ідей надаватиме аналітичну, правову та консультаційну підтримку юридичному департаменту Миколаївської міської ради. Юристи ГО будуть аналізувати проєкти рішень на наявність корупційних ризиків та їх відповідність антикорупційному законодавству.

Про співпрацю та методологію проведення експертизи поговорили 19 жовтня на нараді під головуванням першого заступника міського голови Віталія Лукова, за участі виконавчої директорки ГО «Інститут законодавчих ідей» Мартини Богуславець, заступника міського голови Анатолія Петрова, працівників структурних підрозділів мерії, представників експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради, депутатів.

Мартина Богуславець висловила вдячність мерії Миколаєва за відкритість та прозорість, готовність до позитивних змін.

Вона відзначила, що у проекті ГО також беруть участь Житомир, Київ, Львів, Тернопіль, Вінниця, нещодавно долучилися Хмельницький та Івано-Франківськ.

Нагадаємо, меморандум про співпрацю з Інститутом законодавчих ідей підписав у Києві під час міжнародного саміту мерів Олександр Сєнкевич. Тоді сторони домовились про експертний аналіз рішень міськради, щоб виключити з них можливу корупційну складову.

Під час наради було обговорено робочі моменти та визначено алгоритм взаємодії. Присутні домовились комунікувати між собою щотижня в режимі онлайн щодо результатів експертизи. Міська рада має надавати відповідь експертам про врахування отриманих висновків впродовж 5-10 робочих днів.