Миколаївські спеціалісти вирішували, як врятувати місто від алергенів

У департаменті ЖКГ було проведено нараду щодо перспектив видалення з міста тополі, яка створює незручності не тільки алергікам, а й пересічним мешканцям, а також стану інших алергенних рослин. Про це повідомляється на офіційній сторинці департаменту у Facebook.

Відповідно до роз'яснень головного алерголога області, в місті ростуть багато дерев, пилок яких при цвітінні може визивати алергічну реакцію, при цьому сам пух тополі не є алергеном, але викликає фізичне подразнення органів дихання. В місті таких дерев багато, і іх знесення в короткий проміжок часу може підвищити у місті рівень вуглецю, що у свою чергу нанесе не меншу шкоду здоров'ю городян.

Лікар управління держнагляду за дотримання санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Людмила Фоменко повідомила, знесення дерев, без проведення необхідного лікування не вирішить проблем хворих на алергію.

В свою чергу ініциатор зустрічі, депутат Сергій Карцев, запропонував провести детальний аналіз наявності «подразників» на території міста та скласти їх перелік, зазначивши рівень концентрації дерев, які пушать або викликають алергію. Крім того, за допомогою фахівців Аграрного університету, лікарів - алергологів треба визначити: які породи дерев можуть замінити старі рослини і без проблем приживуться у нашому кліматі. 

Для боротьби з розповсюдженням алергенних рослин в ході наради запропоновано створити міську Програму, яка передбачатиме і заміну дерев, квітки чи плоди яких визивають механічне подразнення, і заміну алергенних порід, і посилення відповідальності баланоутримувачів або власників територій, на яких не прибираються карантинні рослини.

В рамках нарадо планується також провести «круглий стіл» з громадськими організаціями для того аби напрацювати додаткові ідеї, як зберегти зелений фонд міста та разом з тим позбавитися від алергенних подразників.