8 Авг, 09:00
Олена Бутова - психологиня Дитячого простору у «Казці». За її словами, за півроку роботи простору, найбільше звертаються родини із запитами щодо тривожності, страхів та агресії у дітей. Також є випадки посттравматичного стресового розладу (ПТСР) й почуття образи у малюків.
-Як усе відбувається? Спочатку приходить мама на консультацію. Ми знайомимося. Потім знайомимося окремо з дитиною, разом граємо, перевіряємо, діагностуємо. І вже потім робимо висновок, яку роботу проводитимемо, - каже психологиня.
З дітьми до 10 років робота побудована на ігровому форматі. Щодо підлітків, то залежно від рівня їхньої усвідомленості, можна застосувати й дорослі техніки та формат більш ділової розмови.
Часто працюємо з мамами з приводу виховання дітей, тому що є багато питань. Наприклад, як краще пояснити дитині про ту ж війну, або як розмовляти із дитиною, якщо вона б'ється з однолітками і таке інше. В основному за допомогою ігрових форм опрацьовуємо та коригуємо агресію, страхи або почуттям образи, - додає Олена Бутова.
Окрім індивідуальних консультацій, у Дитячому просторі також можна пройти групові заняття для мама та підлітків. Зокрема, лише у липні провели 4 психологічні групи підтримки для батьків та 2 психологічні групи підтримки для дітей. Індивідуальні психологічні консультації минулого місяця отримали 42 дитини.
Запис до психолога у адміністраторів Дитячого простору. Усі консультації безкоштовні
Дитячий простір створений за підтримки СОС Дитячі Містечка Україна, Ресурсний центр громадських ініціатив, Миколаївська міська рада в рамках реалізації проєкту #SOSДІТИ у Миколаєві. Агенція розвитку Миколаєва є інформаційним партнером проєкту