Миколаївським владі рекомендували налагодити особисті зв'язки з іноземним бізнесом

Голова Німецько-Української торгово-промислової палати Олександр Маркус розповів, як потрібно спілкуватися з німецьким бізнесом і що потрібно для успішного розвитку економіки Миколаєва.

Про це йшлося під час зустрічі німецької делегації з представниками місцевої влади та миколаївськими бізнесменами, яка пройшла в п'ятницю, 9 травня в Миколаївській міській раді, повідомляє «Агенція розвитку Миколаєва».

«Наше завдання боротися з стереотипами про Україну. Це можна робити на конкретних прикладах, їздити в країни Європейського Союзу і представляти їм себе. Тому що просто так, наприклад, німці сюди не поїдуть. Ми намагалися їх сюди запрошувати, але наш досвід показує, що поки ви самі туди (в Німеччину - прим.) Не поїдете, поки ви особисто не познайомитесь, без особистого контакту вони в Україну не приїдуть. Тому ми рекомендуємо вам встановлювати особисті партнерські зв'язки з іншими містами і іноземним бізнесом», - зазначив представник торгово-промислової палати.

За словами Олександра Маркуса, німецький бізнес приїжджає не для того, щоб вкладати в готові проекти. Німецький бізнес - це не фінансовий, а завжди прямий інвестор, який сам розробляє проекти, вкладає в них кошти, самостійно ставить на ноги і сам розвиває.

Його слова підтримав генеральний директор німецької компанії «Schaeffler Ukraine» Едуард Дяченко:

«Німець розглядає Україну тільки як одну з можливих майданчиків, в кращому випадку. Але тільки реальні контакти дозволяють привернути увагу до локальної області або міста. Це ту довіру, яку дозволяє побороти всі стереотипи про Україну. Коли вони бачать людину або організацію, вони їй довіряють і тільки тоді вони готові обговорювати якісь бізнес питання. Це моя думка як українця, який працює в німецькій компанії вже більше 20 років».

За словами німецького боку, в громадському полі Німеччини Україна або не існує, або існує лише у вигляді поодиноких асоціацій. Так, виходом з ситуації, що склалася представники НУТПП бачать в точковому розвитку економіки міста.

«Вам потрібно знайти сильні точки свого розвитку, як міста. Це називається, кластерний підхід до економіки. Не потрібно робити дуже сильну диверсифікацію, а, навпаки, зосередитися на кількох сильних сторонах. У Львові вирішили, що це всього два напрямки - туризм та IT. Вони зосередили розвиток на ці речі. Це дуже хороший приклад. Тому кожен регіон, кожне місто має визначити свої основні напрямки розвитку, щоб утворити той профіль, про який ми будемо розповідати за межами України. Тому що сьогодні думка про Україну в Німеччині та Європейському Союзі дуже сильно формується на підставі російської пропаганди. З іншого боку, війна на Сході. Всі основні новини про вас - це повідомлення з фронту, що там гинуть люди, є поранені і є постраждалі серед цивільних. А наше завдання в тому, щоб розповідати про іншу Україну. Про тій країні, яка виробляє гарну продукцію, успішно представлену на ринках, яка вміє робити цікаві речі і продавати їх», - говорить Олександр Маркус.