Ідентифікації людських жертв – миколаївський криміналіст поліції отримав знання за міжнародними стандартами

На базі центру з пожежної безпеки у місті Моретон-ін-Марш (Англія) за сприяння Міністерства внутрішніх справ Великої Британії відбувся тренінг для криміналістів поліції України «Ідентифікації жертв стихійних лих та катастроф». Участь у міжнародному навчанні взяв і криміналіст слідчого управління обласного главку поліції Миколаївщини Ігор Холодар.

Під час навчального тренігу, розробленого британськими спеціалістами, які є фахівцями по застосуванню DVI-протоколу «цифровий відеоінтерфейс», українські поліцейські криміналісти отримали теоретичні знання по застосуванню DVI-протоколу, а також практичні навики з виявлення та подальшої ідентифікації людських жертв.

DVI – це міжнародний стандарт по вилученню та подальшої ідентифікації людських жертв при терактах, стихійних лихах та катастроф. Розроблений та запроваджений Інтерполом, підписантами якого є 193 країни світу. Ґрунтується на принципі «Ніхто не може позбутися ідентичності після смерті». Під час огляду жертви перевага надається одонтологічному дослідженню – ідентифікації по зубній системі, що не вимагає значного часового інтервалу.

Британські та українські фахівці обмінялися своїми знаннями у сфері криміналістики, а також українські поліцейські поділилися своїм досвідом із ідентифікації жертв при виявленні масових поховань на деокупованих територіях та місцях ракетних обстрілів.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області