Шериф Вільнозапорізької громади провів просвітницьку роботу серед населення

Найбільш поширеним та негативним явищем в Україні є факти домашнього насильства, зокрема, прихованого. Від насильства потерпає будь-хто із членів родини, однак, найчастіше слабкі та незахищені - діти, люди похилого віку, люди з інвалідністю, жінки.

Поліцейський офіцер громади Олег Іноземцев нагадав жителям обслуговуваних сіл, що у випадку будь-яких проявів насильства, необхідно одразу звертатися за допомогою на спецлінію поліції чи безпосередньо до нього. Це стосується не лише жертв насилля, а й інших громадян, які стали свідками таких фактів або володіють інформацією про вчинення домашнього насильства.

Шериф зауважив, що за вчинення такого виду насильства вперше відносно кривдника передбачена адміністративна відповідальність та постановка на спеціальний облік. У разі продовження правопорушником систематичного знущання над своїми близькими, він притягується до кримінальної відповідальності та отримує більш суворе покарання.

У ході спілкування із громадськістю поліцейський роздавав буклети-пам’ятки з детальною інформацією щодо видів домашнього насильства, відповідальності за скоєння таких дій, а також як саме захиститися та до кого звернутися за допомогою.

Пам‘ятайте, що про насильство потрібно говорити. Не бійтеся реакції кривдника та оточуючих — не замовчуйте! Звертайтеся за номерами телефонів:

- поліція - 102;

- «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону);

- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335; 116-123;

- Безоплатна правова допомога – 0-800-213-103;

- Національна дитяча «гаряча лінія» – 0-800-500-225; 116-111.

Баштанський районний відділ поліції