5 Июл, 09:00
Шахраї не полишають можливостей обманювати громадян. Основний їхній принцип – ввести жертву в оману та за будь-яких обставин отримати від неї кошти. Слід бути дуже уважними, щоб не потрапити в спритні руки зловмисників.
Зважаючи на це, поліцейський офіцер Новобузької громади Сергій Король проводить профілактичне інформування мешканців, розповсюджуючи серед них інформаційні листівки з найпоширенішими видами шахрайств та рекомендаціями як не стати жертвою аферистів.
Правоохоронці застерігають та рекомендують:
- не повідомляйте нікому номер картки, строк її дії та CVV код. Навіть співробітники банків не мають права запитувати у користувачів ці дані. Особисто перетелефонуйте на офіційний номер call-центру фінустанови, який вказаний на зворотньому боці вашої картки, та з'ясуйте ситуацію;
- не переходьте за підозрілими посиланнями. Особливо, якщо вам надають їх у особистому листуванні маловідомі люди. Часто за такими посиланнями приховуються фішингові сайти, які крадуть вашу фінансову інформацію для подальшого шахрайства;
- не беріть участь у підозрілих акціях чи заробітках, для реєстрації у яких треба внести особисті дані чи відправити якісь кошти. Особливо, якщо вам пропонують занадто цінні подарунки чи подвійний кешбек;
- не варто вірити повідомленням, що ваш родич потрапив в біду і необхідні гроші. Зазвичай гроші потрібно платити терміново, оскільки, нібито це питання життя і смерті.
Отримавши таке повідомлення, насамперед потрібно зв’язатись із людиною стосовно якої ви отримали повідомлення та дізнатись чи дійсно йому потрібна допомога.
Поліція закликає громадян до пильності та обачності, не дайте аферистам вас шукати!
Якщо ви чи ваші знайомі, все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте за номером 102 або зверніться до найближчого відділу поліції.