АМПУ розвиватиме інфраструктуру Миколаївського порту

Адміністрація морських портів України (АМПУ) сьогодні вже реалізує п'ять найбільших інфраструктурних проектів з аграріями. Райвіс Вецкаганс, керівник АМПУ, розповів про них на конференції Grain Ukraine 7 липня 2017 року.

Райвіс Вецкаганс розповів про стратегію підприємства, спрямовану на розвиток сільського господарства. «Зерно — важлива частина в українському експорті, в формуванні національного ВВП. Ми бачимо серйозну зацікавленість великих світових гравців в українському сільгоспринку, і наша державна позиція полягає в тому, щоб всіляко підтримувати ці ініціативи», — заявив Райвіс Вецкаганс.

Керівник АМПУ зазначив, що сьогодні Адміністрація вже реалізує п'ять найбільших інфраструктурних проектів з аграріями.

«Ми бачимо ефективність підходу южненськоі філії АМПУ, яка розробила і погодила з Радою порту ТЕО розвитку порту. Після отримав Держекспертизу цього ТЕО і затвердив документ рішенням Кабінету міністрів. Все це стало підставою для створення зрозумілих і прозорих умов співпраці — інвестор будує зерновий термінал, а АМПУ приступає до днопоглиблення на підставі Меморандуму. Перший такий Меморандум підписаний між АМПУ, «М. В. Карго» і Cargill, відповідно до нього Cargill зобов'язалася завантажувати термінал для окупності інвестицій АМПУ, а Адміністрація зараз починає збільшувати глибини біля причалів № 23–25 ​​для забезпечення функціонування одного з найбільших в Україні зерноперевантажувальних комплексів. Наступний такий Меморандум зі створення зернового кластеру в порту Южний найближчим часом ми підпишемо з Групою SCM. А в Миколаївському порту планується підписання Меморандуму з компанією Bunge. Будуть нові проекти в Южному і в інших портах, засновані на ТЕО портів з розвитку акваторії і територій. Зокрема, ведуться переговори з компанією ULF», — заявив Райвис Вецкаганс.

Також на основі меморандумів у 2017 році започатковано проекти з компаніями Kernel і Risoil. За умовами меморандумів з ними, АМПУ розвиває акваторію Чорноморського порту, в той час як бізнес планує збільшити потужності терміналів і обсяги перевалки вантажів через порт. На таких же умовах меморандумів АМПУ реконструює причали в Маріупольському та Одеському портах для будівництва зернових перевалочних комплексів.

"Адміністрація морських портів України"

 

 

З початку року обсяг зернового експорту через українські порти склав понад 17 мільйонів тонн, це зростання на 19% в порівнянні з 2016-им. Лідери зростання: портові оператори «Южного», Одеського, Миколаївського порту і порту «Чорноморськ».