Рівень готовності житлового фонду до нового опалювального сезону - понад 55%, - департамент ЖКГ

Миколаїв готується до зими. 2 місяці підготовчих робіт до початку опалювального сезону 2017-2018 року позаду, поки ще цейтноту немає, але й часу для розкочування теж не багато. Міський штаб з підготовки до зими не тільки контролює стан справ у соціальній сфері та житловому господарстві, але й намагається знайти шляхи підтримки та координації тих підприємств та організацій, які не входять до сфери впливу органів місцевого самоврядування. Але всі вони повинні забезпечити своєчасний початок опалювального сезону та комфортні умови городянам у холодний період року. Терміни готовності для соціальної сфери 1 вересня, для житла 1 жовтня. Про перебіг підготовки до опалювального сезону повідомляється на сторінці департаменту ЖКГ у Facebook

Соціальна сфера майже повністю забезпечена коштами для підготовки своїх об'єктів до опалювального сезону. Заклади охорони здоров'я, культури, спорту та соцзахисту вже більше ніж на 56 % перевірили системи опалення, газове обладнання, лічильники та отримали паспорти готовності. На мережах, де при гідравлічних іспитах виникли пориви проводяться ремонтні роботи. Окремі об'єкти управління освіти потребують додаткового фінансування, але вже 70 відсотків дитячих садочків, шкіл та позашкільних закладів підготовлені до початку сезону. Поки відстають від графіку професійно-технічні училища.
В роботі штабу почали приймати участь представники новоствореного департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій. За планом їх діяльності на об'єктах соціальної сфери у цьому році буде продовжено проведення енергоаудиту і для цього будуть встановлені програмні комплекси.
Заступники голів адміністрацій районів доповіли про роботу районів штабів, де заслуховують керівників відомчих житлово-експлуатаційних підприємств та запрошують голів ОСББ. Кількість об'єднань, які перейшли на самостійне обслуговування зросло. Для деяких ОСББ це буде перший опалювальний сезон, до якого вони будуть готуватися, тому задача органів влади скоординувати їх діяльність, надати своєчасні рекомендації, що треба виконати, аби теплоносій своєчасно потрапив до їх осель. Найбільше проблем виникає, коли у будинках, які оснащені індивідуальними котельними забувають своєчасно віддати на повірку лічильники та коректори газу.
В місті продовжується робота з оптимізації системи теплопостачання. Малоквартирні житлові будинки, які отримували централізоване теплопостачання ефективніше перевести на індивідуальне опалення, ніж витрачати бюджетні кошти на ремонт тепломережі, яка забезпечує теплом не більше 5-7 квартир. Для малозабезпечених громадян у міській програмі закладені кошти для часткової компенсації витрат на проект та обладнання для влаштування альтернативного опалення.
Житлово-експлуатаційні підприємства проінформували про хід підготовки будинків до опалювального сезону. Рівень готовності житлового фонду більше 55%. Проводиться промивка мереж опалення відновлення теплоізодяції внутрішньобудинкових мереж теплопостачання. Через відсутність у тарифах на утримання будинків статті витрат "поточний ремонт" експлуатаційні підприємства не в змозі виконувати роботи з заміни та відновлення каналізаційних випусків поточних ремонт дахів та тепломереж. За рішенням міської ради житлово-експлуатаційним підприємства виділено кошти на проведення робіт, пов'язаних з підготовкою будинків до опалювального сезону. Вже в липні кошти надійдуть до підприємств і це прискорить роботи з ремонту житлового фонду для прийняття теплоносія.
Для виконання всього спектру робіт з підготовки систем до опалювального сезону, брак коштів відчувають і теплопостачальні організації. Особливо це помітно на дорогах містах. Після проведення земельних робіт, у випадку пориву мережі та заміни ділянки теплоцентралі, підприємства не достає обігових коштів для відновлення дорожнього покриття. Міська влада готова на дорогах, де за планом будуть виконуватися поточні або капітальні ремонти покриття проводити асфальтування і розритих ділянок.