Режисер стрічки, на яку миколаївські студенти донесли в СБУ заявляє, що його фільм контрпропагандистський
25 Ноя, 11:40
Режисер фільму "Люди, які прийшли до влади" Олексій Радинський каже, що його фільм не є пропагандою "русского міра", а навпаки – він є контрпропагандиським.
Про це він розповів у коментарі "Українській правді. Життя".
Режисер зауважив, що це "короткометражний фільм, його потрібно дивитись повністю весь, а не фрагментами".
"Звинувачують фільм у пропаганді виключно ті, хто його не бачив. Журналістська спільнота поширює недостовірну інформацію про фільм, не намагаючись його подивитись. Звинувачуючи в абсолютно фантастичних речах, тому що цей фільм насправді контропропагандистський. Ми його знімали як контрпропаганду. Він про те, яким чином пропаганда діє на людей. І будь-якому глядячу, здатному до мислення це зрозуміло", - додав Радинський
"В цьому фільму зображений Антимайдан в Донецькій області. Але те, що він там зображений, абсолютно не означає, що ці ідеї заохочуються. Предмет зображення не дорівнює авторській інтенції", - додав режисер.
Як продовження історії про Антимайдан, режисери знімали у березні-квітні 2014 року ситуацію в Донецькій області. Усе це відображено у 17-и хвилинах цього короткометражного фільму.
Як відомо, більше половини студентів Миколаївського університету ім.Сухомлинського вийшли з аудиторії під показу документального фільму "Люди, які прийшли до влади" Олексія Радинського та Томаша Рафи.
Вони вирішили, що фільм є пропагандою "русского міра" та звернулись з відповідною заявою до СБУ.
На показі були присутні гості – депутат обласної ради і представник "Українського вибору" Віктора Медведчука Максим Невінчаний, а також депутати від "Опозиційного блоку" Артем Грозов і Павло Зоткін.
Як повідомив режисер стрічки Олексій Радинський, показ фільму був організований місцевими партнерами Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у рамках їхнього проекту Мандрівний Docudays UA.
"Мене абсолютно не влаштовує використання нашого фільму представниками будь-яких політичних сил, якщо таке мало місце - особливо тими, які мали відношення до подій, показаних у фільмі", – прокоментував Радинський.
З опису фільму на сайті Docudays UA: Стрічка "Люди, які прийшли до влади" простежує поступове занурення суспільства у війну. Знята в березні-квітні 2014 року на Донбасі, на сході України.
Фільм зображує деградацію соціального протесту до збройного повстання, яке значною мірою підтримувалося прихованим іноземним вторгненням.
Як нагадала на своїй сторінці у Facebook продюсер Любов Кнорозок, Міжнародне журі Docudays UA - 2016 вручило нагороду у категорії DOCU/УКРАЇНА авторам стрічки.
Нагороду супроводжував текст, що "цей фільм є водночас жорстким, суперечливим та зрозумілим. Він створений з безпосередністю, від якої неможливо відвернутися, і висуває здогадки та надає доступ до надзвичайно складної ситуації насилля, конфлікту та ілюзій."