Нова радість стала. Вулицями Миколаєва проїхав різдвяний тролейбус

Нова радість стала. Вулицями Миколаєва проїхав різдвяний тролейбус

Вже третій рік в Миколаєві після Різдва та перед Старим новим роком на маршрут виходить особливий, святковий тролейбус. А особливий він тому, що перевозить колядників. Юні дівчата та маленькі хлопці в національному українському одязі всю дорогу вітають миколаївців та виконують старовинні та сучасні українські колядки та щедрівки. Розповідає про незвичну акцію керівник зразкового театру слова "Дарунок неба" Віктор Смірнов".

Віктор Смірнов

В.С.: Щоб люди знайомились, бачили колорит українських колядок. Які вони різні і по темпу, і по настрою, і по своїм відчуттям. Щоб знало населення, що є Різдво, як його святкують і яку світлу радість воно несе в собі.

Вперше такий тролейбус пустили в 2013 році. Цю гарну ініціативу започаткували відразу два творчих колективи з Воскресенська: ансамбль "Співоче перевесло" та зразковий театр слова "Дарунок неба".

Курсують колядники Миколаєвом півдня. В програмі 7-9 колядок. Є серед них і такі, з якими вокальний ансамбль "Співоче перевесло"  в минулому році посів перше місце в Україні на фестивалі колядок у Львові.

Дівчата посівають зерном та раз-по-раз ходять салоном, роздаючи всім бажаючим смачних калачів.

Люди, які заходять в тролейбус, спочатку дивуються. Деякі навіть не можуть зрозуміти, що відбувається. Згодом  звикають, посміхаються, плескають в долоні, підбадьорюють, дякують та кидають хто скільки зможе наймолодшим колядникам у мішечки. А через деякий час починають підспівувати. Ось так і їде миколаївськими вулицями тролейбус, наповнений веселими, усміхненими пасажирами, які зичать один одному щастя та добробуту. Наповнений радістю, світлом. І коли з однієї частини тролейбуса лунає: "Нова радість стала. Христос народився! З іншої відповідають: "Славімо його".

Ось це, мабуть, і є справжнє щастя.

Олег Дорош