Святий Миколай популярніший за Діда Мороза – соціологічне опитування

Святий Миколай популярніший за Діда Мороза – соціологічне опитування

За результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», майже 70% опитуваних українців мають традицію дарувати подарунки на День святого Миколая. Близько 30% такої традиції не притримуються. Таку інформацію надає Дивись.info

Найбільше прихильників традиції дарувати подарунки на День святого Миколая на Заході (більше 80%). У Центрі і на Півдні таких дві третини опитаних, на Сході – половина. Більшою мірою підтримують цю традицію жителі сіл, молодь та більш забезпечені.

Зазначається, що 43% вказали, що вірять у святого Миколая (проти 37% у 2016). Водночас половина заявили, що не вірять в нього. Найбільше вірять у святого Миколая на Заході (63%), в інших регіонах таких трохи більше третини. Чим молодші та чим більш забезпечені респонденти, тим більше вони вірять в святого Миколая. Цікаво, що понад половина опитаних віком від 30 до 50 років зазначили про свою віру у святого. Також більше їх серед жінок і мешканців сіл.

Натомість, в Діда Мороза вірять чверть опитаних українців, майже 70% – не вірять. У Діда Мороза більше вірять молодші й більш забезпечені українці.

Більше 40% відзначили як найулюбленіші новорічні свята Новий Рік та Різдво. Ще для 7% опитаних таким є День святого Миколая, 3% – Старий Новий рік. Тільки 3% не подобається жодне з перерахованих свят. За період опитувань серед новорічних свят зменшилася кількість тих, хто любить Новий рік (з 49% у 2011 до 43%).

На Півдні, Сході та в Центрі більше люблять Новий рік, на Заході – навпаки найулюбленішим святом є Різдво. Більша прихильність до Нового року – серед чоловіків, мешканців міст, молодших та забезпеченіших опитаних. Відповідно Різдво більше люблять в селах, старші опитані й жінки.