Миколаївський навчальний центр ВМС України показав «Льоню» та інше найсучасніше тренувальне обладнання. ФОТОРЕПОРТАЖ.

Миколаївський навчальний центр ВМС України показав «Льоню» та інше найсучасніше тренувальне обладнання. ФОТОРЕПОРТАЖ.

У вівторок, 22 січня, у сторічний ювілей проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР, командування Миколаївського навчального центру військово-морських сил збройних сил України вирішило зробити подарунок журналістам, організувавши для них спеціальний медіа-день, під час якого показали зразки ексклюзивного та найновітнішого в Україні тренувального обладнання. Про це повідомляє кореспондент СВІДОК.info.

Варто відмітити той факт, що такий навчальний центр із подібними функціями раніше розташовувався у місті Севастополі, але внаслідок анексії Криму Росією його діяльність не могла продовжуватись. Саме тому 30 військовослужбовців, які не зрадили присязі, вийшли з Криму і на базі військового містечка в Миколаєві був сформований новий навчальний центр 198, яким, власне, екскурсію журналістам і проводили.

Під час екскурсії медійників провели кількома головними локаціями, які найчастіше задіюють для підготовки майбутніх моряків. Спочатку були представлені зразки новітнього сучасного оснащення, яке на сьогодні стоїть на озброєнні армії України, а також спеціальних тренажерів наближеної реальності.

Зокрема, можна було побачити славнозвісного «Льоню» - високоякісного американського манекена, який імітує реальні пошкодження, серед яких: поранення грудної клітки, відкрита артеріальна кровотеча, відкритий перелом тощо. Відмітимо також, що «Льоня» не просто лежачий манекен, він обладнаний акумуляторами та важелями, які імітують реальний рух людини під час надання їй допомоги. Також вартий уваги той факт, що «Льоня» один із всього десяти таких манекенів в Україні.

Крім того, можна було побачити інтерактивну зброю, за допомогою якої бійці в приміщенні можуть відпрацьовувати вогневу підготовку. Вона максимально наближена до реальних дій і дозволяє, по-перше: навчитися користуванню автоматами, гранатометами, пістолетами тощо, а по-друге, заощадити величезну кількість набоїв, що є дуже актуальним у наш час.

Далі військові показали колишнє приміщення для зберігання овочів (колишній льох — прим. ред.), яке завдяки новим програмам харчування військових перестали використовувати за призначенням. Військовослужбовці перелаштували його на спеціальний тир, в якому також відпрацьовують різні бойові ситуації: зачищення приміщення тощо.

Також можна було побачити імітатор кабіни «КРАЗ 6322», за допомогою якого військові можуть навчитися їзді на такому автомобілі, щоб у майбутньому отримати водійське посвідчення категорії «С», яке дозволяє водити вантажівки.

Після цього журналістам продемонстрували, напевно, головну гордість всього навчального центру — спеціальний «Комплекс боротьби за живучість», який максимально імітує пожежу або ж інші пошкодження справжнього корабля. Це єдиний спеціальний навчальний комплекс, який має два тренувальні поверхи та збудований із 12 контейнерів. Завершили його будівництво лише в 2018 році, а коштував він ВМС близько 15 мільйонів гривень, але військові запевняють, що його важливість для навчань оцінюється значно вище, адже лише цей комплекс дозволяє тренувати протидію пожежам та пробоїнам на кораблі.

Також можна було побачити декілька інших тренажерів, за допомогою одного з яких тренуються стрілки-зинітники. Це спеціальна рухома платформа, яка імітує різні ситуації бою, також до комплексу входять і окуляри віртуальної реальності. Словом, всі найновіші технології.

І, нарешті, останнім тренувальним комплексом, який могли побачити журналісти, став тренажер, за допомогою якого готують штурманів, лоцманів та інших морських військових. Інструктори зауважили, що на самому тренажері майбутні моряки проводять мінімум чотири години на день. Він також обладнаний за останнім словом техніки і може імітувати прохід Босфорською протокою під час шторму, снігопаду тощо.

На кінець журналістам повідомили, що зараз «на підході» ще кілька нових тренажерів, які будуть введені в експлуатацію у найближчий час, тому в частині пообіцяли наступного разу провести ще масштабнішу екскурсію.