У Миколаїв приїхали 29 команд пожежників зі всіх районів області — змагалися за титул найкращої. ФОТО, ВІДЕО

У Миколаїв приїхали 29 команд пожежників зі всіх районів області — змагалися за титул найкращої. ФОТО, ВІДЕО

14 березня в Україні та на Миколаївщині зокрема відзначають День українського добровольця, і саме в цю дату найсильніші пожежні-рятувальники зібралися у спортивному комплексі Головного управління ДСНС України у Миколаївській області для того, щоб визначити найкращу, найсильнішу та найшвидшу команду рятувальників Миколаївщини.

Про це повідомляє кореспондент СВІДОК.info.

Як відмічають організатори, на змагання прибули 29 команд зі всіх районів Миколаївської області, а також зі самого Миколаєва, у кожній із яких нараховувалось по п`ять чоловік. Самі ігри проводяться уже другий рік поспіль, хоча цьогоріч організатори дещо змінили концепцію змагань, роблячи їх якомога більш наближеними до реальних завдань, які рятувальникам доводиться виконувати під час своєї служби.

Разом зі самими спортсменами прийшли їх підтримати багато друзів, родичів, а також колег по ремеслу.

Начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Віталій Каратай, який був одним із головних суддів змагання, розповів детальніше про всю смугу перешкод, що включала в себе 8 різних перепон, котрі потрібно було якнайшвидше подолати. Варто додати, що всі перешкоди рятівники обов`язково проходили в повному пожежному обмундируванні, вага якого приблизно складає 25 кілограмів.

Віталій Каратай

«Наша сьогоднішня смуга перешкод складається із чотирьох основних етапів. Перший учасник повинен подолати паркан висотою 145 см, після чого за допомогою спеціального обладнання відчинити двері. Далі він передає естафету двом наступним учасникам, які мають подолати лабіринт навкарачки, після чого евакуювати із умовного будинку постраждалого, роль якого виконує манекен вагою 80 кг. Далі, за допомогою носилок, вони швиденько несуть його до наступного учасника, який, отримавши естафетну паличку, має виконати комплекс силових вправ, що складається із двох етапів: здвинути ударами молота вантаж, вага якого складає 72 кг на півтора метри, а далі пробігти із пожежним рукавом 33 метри. Цей рукав умовно заповнений водою (під час змагань її замінив пісок — прим. ред.) вагою 90 кг. Після цього передається естафета останньому учаснику, який повинен піднятися пожежною драбиною на третій поверх і в кінці, за допомогою лише рук, підняти умовний вантаж, вага котрого 20 кілограмів», - детально розповідає він.

Як уже зазначалося, у кожній команді налічувалося по п`ять осіб, але допускалися команди і з чотирьома рятівниками. Вього кожна команда мала дві спроби на виконання, кращий час якої і зараховувався в остаточний результат. За правильністю проходження смуги перешкод уважно спостерігали 10 суддів, які за кожну помилку учасників приписували тим штрафні бали.

Вашій увазі представлене відео повного проходження смуги перешкод:

Також на змаганнях були присутні й лікарі, яким, відмітимо, одного разу таки довелося надати невідкладну допомогу. Справа в тім, що під час проходження перешкоди один із рятівників зачепився рукою за гострий виступ, розрізавши долоню. Медики оперативно надали першу допомогу і надалі відправили потерпілого до найближчої лікарні.

За результатами двох кіл змагання найкращими стали представники Южноукраїнської ДПРЧ, які подолали всю смугу перешкод за 68,5 секунди; друге місце посіли господарі змагань — Аварійно-рятувальний загін Миколаєва із результатом у 71,8 сек., а третє почесне місце — в Очаківської 22 ДПРЧ із 77,8 секундами.

Зауважимо, що із представників команд-переможниць і будуть формувати загальну команду Миколаївської області, яка представлятиме її на Всеукраїнських змаганнях.

ФОТОРЕПОРТАЖ:

Фото: Ilyana Patsyuk: