Кримські татари в Миколаєві вшанували пам'ять жертв депортації

Кримські татари в Миколаєві вшанували пам'ять жертв депортації

18 травня — трагічна дата для всього кримсько-татарського народу. 1944 року внаслідок масштабної операції радянська влада примусово депортувала тисячі людей зі своїх домівок звинувативши їх в зраді Батьківщині. В Миколаєві вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар в бібліотеці ім. О. Гмирьова. Миколаївські кримські татари влаштували показ фільму “Хайтарма”, який розповідає про ці важкі для татарського народу часи. Організатор заходу Феруза Ібрагімова, розповіла, що для кожного татарина ця дата особлива.

Феруза Ібрагімова

Ф.І.: Система Советского Союза истребляла не только мой народ, но по отношению к нам было самое жестокое наказание. Потому что во времена депортации, с 18 мая по 17 июня и потом еще в течении 10-15 лет, погибло 46% всего крымско-татарского народа.

Наразі в Миколаєві наразі проживають близько 100 кримських татар. Переважно це військові, які зі своїми родинами полишили Крим після анексії, розповідає Феруза Ібрагімова. Кримські татари завжди збираються на свята чи на пам’ятні дати, бо розуміють, що мають триматися разом. Адже історія влаштувала для них ще одне випробування вже в новітній час, коли вони так само, як і 73 роки тому зазнають гонінь. Тепер з боку Російської федерації, яка окупувала Крим. Після перегляду фільму кримські татари запалили на Соборній площі запалили свічі пам’яті за тих, хто не вижив під час депортації.