Навчальний рік на Миколаївщині: відкриються лише 9% шкіл області

Навчальний рік на Миколаївщині: відкриються лише 9% шкіл області

На Миколаївщині навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах розпочнеться першого вересня. Виші мають право змінювати цей порядок і починати 15 серпня або 15 вересня.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

Враховуючи безпекову ситуацію в населених пунктах області та наявність споруд цивільного захисту, розпочати навчальний рік в очному режимі планують 40 закладів, що складає дев’ять відсотків від загальної кількості. Інші заклади планують навчати дітей дистанційно або за мішаною формою.

За словами Алли Веліховської, для мешканців окупованої території доступною є форма сімейного, індивідуального навчання або екстернат.

"Може бути й індивідуальна освіта (сімейна) або екстернат: дитина навчається дома з батька, а потім складає, так би мовити, іспит і навчається далі з однолітками. Для тих, хто має можливість евакуюватися, будуть надані всі умови для того, щоб дитина була зарахована до навчального закладу і навчатися відповідно до форми, яка буде обрана закладом", — сказала Алла Веліховська.

Наразі в Миколаївській області 23 заклади загальної середньої освіти розташовані на тимчасово окупованих територіях, це п’ять відсотків від загальної кількості. У зоні ведення бойових дій знаходиться 201 заклад, що становить 45 відсотків.

"Ми розуміємо, який це великий відсоток. Проте вжиті всі заходи, аби діти мали можливість отримувати навчання за українськими програмами. Миколаївська область отримала 581 комп’ютер, планшет, які були надані вчителям, які евакуювалися і завдяки цьому організовували навчальний процес. Зараз чекаємо другої черги, можемо отримати 1 581 комп’ютер, який також допоможе у навчальному процесі", — розповіла Алла Веліховська.

Станом на 3 серпня про єдину форму навчання в області мова не йде. У першу чергу, батьки повинні обрати форму навчання, беручи до уваги безпеку дитини.

За час повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації в Україну 27 915 учнів (24 відсотки) та 958 (9 відсотків) педпрацівників виїхали за кордон.