У Миколаєві місцевий житель власноруч виготовляє міношукачі для ЗСУ

У Миколаєві місцевий житель власноруч виготовляє міношукачі для ЗСУ

У Миколаєві місцевий житель та волонтер Максим власноруч виготовляє міношукачі для Збройних сил України. Прилади для саперів почав робити у вересні, станом на 28 листопада вже виготовив десять штук.

Про це волонтер розповів кореспондентам Суспільного.

Глибина пошуку металошукачем, який виготовив Максим, залежить від розміру предмета під землею. Якщо великий "млин", то дістає на метр, говорить чоловік. Прилад працює автономно до 35-ти годин. Вага — 1,2 кілограма. Робота кропітка та займає багато часу.

"Кожен компонент розташувати, запекти, оглянути через мікроскоп, обмити плату, прошити її, перевірити — це все час. Закупка компонентів, а зараз проблеми, знайти важко їх", — розповів чоловік.

Робити металошукачі Максим почав ще до повномасштабного вторгнення, тоді це було його хобі. Разом із друзями займався пошуками старовини. А бувало, що знаходили боєприпаси часів минулих війн.

"Багато боєприпасів знаходили. А так, ми намагались не по "війні" ходити, а по античному. Тобто є римські монети, є царські монети тощо", — розповів волонтер.

Максим розповідає, спілкувався із військовими, які користуються його приладами, вони задоволені якістю. Сапера із псевдо "Бобрик" та його підрозділ працюють на Херсонському напрямку, використовують міношукачі, виготовлені волонтером. Результати — боєприпаси різних калібрів та вибухонебезпечні "сувеніри" різного призначення. Залишають їх в абсолютно різних місцях, говорить сапер.

"Найнеочікуваніші місця — це "двохсоті", це бліндажі. В посадках дуже багато заміновано. Якщо вони (російські військові — ред.) мінують, то мінують дуже щільно — якщо є одна міна, значить є їх 10-20 ще на тій же ділянці", — розповів сапер.

При сигналі металошукача сапер починає працювати обережніше, говорить "Бобрик". Під час роботи бувають форс-мажори.

"Ламаються, пошкоджуються, тому що є розтяжки, міни, як ПФМ-1 чи 1-С, вони дуже маленькі, а 1-С — це з самоліквідатором. Я буду йти, як у мене це трапилось, самоліквідатор спрацював в той самий момент, коли я був біля неї. І котушка моя зіпсувалась. Ну, слава Богу, я залишився живий і неушкоджений, тому що там могла б бути моя нога", — розповів "Бобрик".

Міношукач сапера полагодить Максим. Чоловік говорить, волонтери також зацікавлені в якнайшвидшому розмінуванні деокупованих територій.

"Швидше розмінувати території, щоб швидко поїхати в Херсон, Снігурівку і різні села, щоб ми могли гуманітарку туди возити. Щоб швидше це все звільнити від нечисті", — сказав Максим.

Міношукачі Максим планує робити доки на це є запит від військових.