У Миколаєві встановили «Юрту Незламності» на знак підтримки українців казахами

У Миколаєві встановили «Юрту Незламності» на знак підтримки українців казахами

Юрта Незламності

Сьогодні, 14 березня, в Миколаєві на території верхнього БАМу в рамках міжнародного проєкту дружби «Україна-Казахстан» відбулось відкриття «Юрти Незламності». Про це повідомляє кореспондент СВІДОК.info.

Проєкт «Юрта незламності» — це ініціатива голови депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Казахстан у Верховній Раді народного депутата Сергія Нагорняка та казахського бізнесмена і мецената Даулета Нуржанова. Встановлена у Миколаєві юрта була придбана та доставлена до України за сприяння казахського мецената Айдоса Мукаєва.

Сауле Ровна

Як розповіла нашому кореспонденту представниця спільноти казахів в Україні Сауле Ровна, такі юрти встановлюються у багатьох містах України, які постраждали від бойових дій. Таким чином казахи висловлюють свою солідарність з українським народом та власні співчуття. Це місце, що за потреби може виконувати роль пункту незламності з генератором і точкою доступу до інтернету Starlink. Але, в першу чергу, юрта стане простором, де охочі можуть ознайомитись з культурою Казахстану, відвідати майстер-класи та різноманітні заходи. Попередньо «Юрта Незламності» буде діяти до кінця березня — до свята весни Науриз.

Аліяна Канапіна

Аліяна Канапіна, засновниця благодійного фонду «Юрта Незламності», розповіла власну історію створення цієї ініціативи. Жінка не змогла потрапити в Україну з Казахстану 24 лютого через скасування рейсу. Проте не могла сидіти осторонь, тому знайшла шляхи через Європу. В Україні Аліяна розпочала волонтерську діяльність, а згодом був розгорнутий проєкт зі встановлення юрт.

Під час офіційного відкриття виступив голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім, який розповів, що і сам частково пов’язаний з Казахстаном, адже його батько народився в цій державі та певної міри теперішньому голові ОВА прищепив східне виховання.

«Миколаїв разом з регіоном сам є такою «юртою незламності». Зараз ми менше користуємось «пунктами незламності», тому юрта стане більш культурним центром: майстер-класи, простір для дітей, розваги, чай і таке інше. На мою думку, це крок до повернення до нормального життя. І я вважаю, що ця співпраця буде давати результати, тому що у нас є, окрім цього доброго жесту, плани на взаємодію між двома країнами щодо відбудови нашого регіону, щодо взаємодії з бізнесом і багато інших планів», — підкреслив Віталій Кім.

Секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько, своєю чергою, згадав про медичну допомогу з боку Казахстану на початку вторгнення, коли до лікарень Миколаєва передавались ліки.

«Сьогодні багато дітей повертаються до міста. І мене це не може не радувати, тому що до певних подій з деокупації Херсону побачити дитину у місті — це було щось доволі зворушливе. Зараз я дуже радий, що у місті з’являються діти, і що з’являються місця, куди можна піти побачити щось нове і поспілкуватись», — сказав Дмитро Фалько.

Казахський меценат Айдос Мукатаєв, за сприяння якого ця юрта була доставлена у Миколаїв, зазначив символічність словосполучення «юрта незламності» та виказав одночасно співчуття і захоплення українцями.

«Юрта Незламності» таке гарне словосполучення. Юрта для казаха — це все. Це дім, який завжди був з собою, який наші кочові предки могли зібрати, відкочувати і в іншому місці далі жити. А слово «незламність» як ніколи передає все, що ви зараз переживаєте. Ви дуже великі молодці — ми вами пишаємось і захоплюємося. Тому я сьогодні тут. Хочу побажати, щоб сьогоднішнє таке гарне високе блакитне небо ще стало мирним назавжди», — побажав Айдос Мукатаєв та у знак дружби і поваги подарував Віталію Кіму традиційний чоловічий казахський костюм.

Народний депутат України Сергій Нагорняк, який опікується цим проєктом, відзначив позитивні зміни, які наразі відбуваються у мирному житті Миколаєва. І зазначив, що, перш за все, «Юрта Незламності» створена, щоб додати цьому мирному життю трохи цікавості.

«Сьогодні, приїхавши до Миколаєва, я бачу, що життя поступово відроджується. І сьогодні ми жителям міста хочемо подарувати часку тепла, частку емоцій. Наша «Юрта Незламності», в першу чергу, символізує дружбу між двома народами. Громадяни Казахстану та бізнес нас підтримують і дуже багато допомагають. Хочу побажати жителям Миколаєва повертатись до нормального життя, а також подякувати Збройним Силам України за те, що місто вже частково під мирним небом», — наголосив нардеп.

Після офіційних промов, для жителів міста була відчинена юрта. Усередині вона прикрашена традиційними килимами та музичними інструментами. У кожній юрті встановлюють портрет українського поета Тараса Шевченка, який багато часу провів у засланні в Казахстані і поріднився зі східною культурою. На останок гостей юрти чекав виступ музикантів Миколаївської філармонії.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу за посиланням