Звернути увагу на проблеми морегосподарського комплексу, поділитися інструментами для роботи галузі та розробити стратегію для розвитку. Це одні з ключових питань, які були озвучені під час Європейського морського дня, який вже вшосте відбувся у Миколаєві.
Про це СВІДОК.info повідомили організатори заходу.
У рамках блакитного саміту «На шляху до стійкої морської економіки. Стратегічні пріоритети економічного відновлення України» низка експертів та фахівців галузі, власники судноремонтних компаній та проєктних організацій регіону, змогли висловити свої подальші ідеї.
За словами стейкхолдера заходу, голови Наглядової ради громадської спілки «Морський кластер України», керівника «Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку» Артема Ващиленка, європейський морський день слугує основним комунікаційним майданчиком Європи з 2008 року.
«З 2018 року Україна долучилася до Європейської морської спільноти, до обміну, обговорення та підготовки спільних дій для розвитку індустрії. Сьогодні європейський морський день одночасно проходить у всіх країнах Європейської спільноти. Ми пишаємося тим, що в порядку Європейського морського дня Україна представлена Миколаєвом. Це одна з заслуг нашої команди. З 2018 року наша команда приймає Європейський морський день в Україні в Миколаєві. І сьогодні Миколаїв можна назвати морським регіоном України та морським регіоном Європи. Не можна не побачити, як місто набуває все більше обрисів та ідентичності саме як «waterborne», - зазначив він.
Навіть минулого року, в розпал військових дій, морська спільнота в Миколаєві збиралась на традиційний захід. Зауважимо, що низька тогорічних напрацювань були втілені у життя, зокрема заходи, що пов'язані з обороною держави та прийняттям України до низки міжнародних морських організацій.
«На цьогорічному заходу ми обговоримо інструменти для відновлення України, для відновлення морської галузі, про можливості для інтеграції України і українського морського бізнесу до європейської спільноти, будемо зустрічатися з колегами з морських кластерів Європи, провідних європейських міжнародних морських асоціацій. Тобто сьогоднішній формат - це націленість морської спільноти України на відновлення і міжнародну кооперацію».
Зокрема й місто Миколаїв включилося в розбудову інфраструктури блакитної економіки. За словами Артема Ващиленко, зараз стартує програма економічної співпраці мерів спільно з Організацією Об'єднаних Націй.
«Наразі ведеться формування портфеля проєктів, націлених на розвиток блакитної економіки в місті Миколаєві та отриманню нових можливостей для підприємств. Миколаїв повинен ставати більш сучасним, більш конкурентним, знаходити своє місце в європейській промислові спільноті. Передусім треба побороти зовнішнього ворога, але ми маємо планувати розвиток та відновлення вже зараз», - резюмував він.
Генеральний директор Регістру судноплавства України Сергій Гурський підкреслив, що головна заслуга – захисників України, адже завдяки ним ми вистояли.
«Потрібно згуртуватися, акумулювати всі сили, які у нас зараз є, і розуміти, що нам робити і планувати далі. Тобто наразі я розумію, що ми маємо той час, який потрібен нам для розробки стратегії розвитку нашої компанії. Я планую, щоб ми зі своїми колегами з суміжних галузей зробимо повний аналіз самої галузі: в якому стані сам флот, основні фонди і потім уже будемо на аналізі цих даних розуміти, що нам робити в нинішніх умовах», - сказав він.
В цілому потрібно близько двох тижнів на проведення даного аналізу.
Повертаючись до проектів «міста на хвилі», то у Миколаєві планують ретельно вивчити і розробити необхідну документацію по п’яти проєктам, що передусім пов’язані з «блакитною економікою», зазначив заступник міського голови Віталій Луков.
«Європейський Морський наш Миколаїв зустрічає з оптимізмом, оскільки ми почали працювати над мастер-планом з італійськими нашими партнерами і частина цього мастер-плану - це п'ять мініпроектів «блакитної економіки». Ми однозначно враховуємо в наших географічне розташування, наш історичний спадок й сьогодення – як показав час, саме вода нас врятувала від ворога».
За словами пана Лукова, розвиток Миколаєва і його відбудова неможливі без води, без річки, без моря. Тому напрямок «блакитної економіки» дуже важливий. Повертаючись до вищевказаних проєктів, то наразі отримані кошти для виготовлення проєктної документації.
Зазначимо, що що захід відбувся в рамках Програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.