Робота з щоденним ризиком: миколаївські сапери ДСНС про розмінування регіону

Робота з щоденним ризиком: миколаївські сапери ДСНС про розмінування регіону

На Миколаївщині підрозділи ДСНС залучалися понад 5 тисяч разів та знешкодили понад 17 тисяч ВНП. Наразі розміновано більш як 4 тисяч гектарів територій та 159 кілометрів доріг. Робота триває, а людей просять бути максимально обачними.

Про це повідомляє кореспондент СВІДОК.info.

За словами начальника відділу гуманітарного розмінування Юрія Слющенко, штат піротехніків ГУ ДСНС України у Миколаївській області з початком війни суттєво збільшився: з 19 осіб до 115.

«Однак, треба розуміти, що новачки повинні пройти навчання потім, потім вони повинні пройти навчання вже безпосередньо в полі з більш досвідченим співробітникам. Тому люди на даний час - це є найбільша цінність», - сказав він.

Наразі небезпека досі чатує на жителів сіл, які потерпали від вогню або знаходилися під окупацією. Також зовсім не обстежені лісосмуги.

«Найбільш часто під час розмінування ми зустрічаємо мінометні міни, касетні боєприпаси дистанційного мінування. Також велика кількість інженерних боєприпасів, які активні встановлені штатним й нештатним шляхом. Велика кількість протитанкових мін. Велику загрозу несуть протипіхотні міни», - каже рятувальник.

При виявленні підозрілого предмета людям варто звернутися на лінію 101 або 102. Як розказав Юрій Слющенко, дуже часто на місця викликів спершу прибувають ідентифікатори, які оглядають предмет і дають додаткову інформацію перед виїздом саперів.

«Ідентифікатори - це люди, яких ми активно залучали у мирний час й зараз. Ці люди час активно залучаються для проведення просвітницької роботи. Як правило, правило це інженерно інспекторський статус підрозділу, а також начальники, які прибувають до населених пунктів та проводять роз'яснювальну роботу серед населення. Також співробітники центру пропаганди більш широко проводять цю роботу вже в соціальних мережах, на телебаченні, радіо, інтернет, видання. Вся інформація про небезпеку людям постійно доводиться. Однак якщо в людини немає особистого розуміння цієї небезпеки, то скільки не кажіть, це не допоможе», - зауважив він.

Нагадаємо, що раніше Миколаївські рятувальники отримали отримала дві одиниці спецтехніки для дистанційного розмінування.