У Миколаївському музеї ім. В. Верещагіна пройшов майстер-клас з петриківського розпису

У Миколаївському музеї ім. В. Верещагіна пройшов майстер-клас з петриківського розпису

Історія петриківського декоративного розпису. Майстер-клас під такою назвою пройшов у Миколаївському обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна. Говорили про витоки та сьогоднішній день цього виду мистецтва. І звичайно опановували практичні навички.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

В Миколаївському обласному художньому музеї ім. Верещагіна пройшов майстер — клас з петриківського розпису. Відома миколаївська майстриня Любов Запісочна розповіла про історію цього декоративно ужиткового мистецтва.

"Робота з петриківським розписом потребує особистого спілкування.Перегляди численних навчальних відео в Інтернеті його не замінять", — Любов Запісочна, лекторка Миколаївського обласного музею ім. В. Верещагіна.

Батьківщиною цього виду розпису стало село Петриківка, що на Дніпропетровщині. Кожна тамтешня господиня вважала за потрібне декорувати ним стіни своєї оселі. Вчені вважають, що розпис бере початок ще у 18-му столітті. Попри це викликає захоплення і у сучасних українців.

В обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна зберігається чимало творів петриківського народного декоративного розпису. Роботи різних майстрів, як з самого селища Петриківка, так і з Миколаївщини. В музеї кажуть, що такі майстер-класи планують проводити на регулярній основі, як для дітей, так і для дорослих.