Старий тариф: з бюджету Миколаєва «водоканалу» щомісяця виділяють 25 мільйонів гривень
10 Июл, 14:40
У Миколаєві тарифи на водопостачання станом на 9 липня 2023 року лишаються незмінними, на рівні торішніх. Підприємство не подавало до Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розрахунки щодо підвищення вартості централізованого водопостачання та водовідведення. Втім, тариф на воду для миколаївців є економічно необґрунтованим.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор МКП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.
За словами Бориса Дуденка, аби покрити витрати "Миколаївводоканалу" і не підвищувати тариф на воду, з бюджету Миколаєва щомісяця виділяють дотацію 25 мільйонів гривень.
"Було прийнято рішення міською радою, що ми не будемо підвищувати тариф для населення, зважаючи на те, що вода у нас непитна і багато проблем із самим водопостачанням. Але тариф на воду – це похідна від тарифів на енергоносії та решту складових тарифу. Це зарплата, вартість електроенергії, що збільшилась з першого липня, вартість паливно-мастильних матеріалів, всіх матеріалів, що ми використовуємо для ремонтів, техоглядів, використання реагентів тощо. Тому при підвищенні складових неможливо втримувати тариф", — сказав керівник комунального підприємства.
Через підрив Каховської ГЕС, каже Борис Дуденко, на підприємстві збільшились витрати на очищення води. Одна з можливостей заощадити гроші — це впровадження енергоощадних проєктів.
"Ми зараз працюємо над проєктом з Європейським інвестиційним банком, будемо замінювати багато обладнання енергетичного на більш сучасне, що дасть змогу економити електроенергію. Також очікуємо декілька насосів від енергоефективних донорів. І надалі працюємо з Європейським інвестиційним банком, зі Світовим банком, що дозволять економити електроенергію", — зазначив Борис Дуденко.
За шість місяців 2023 року борги населення за спожиту послугу збільшилися. Станом на дев'яте липня сума заборгованості становить 257 мільйонів гривень.
"Є тенденція — люди, які вважали, що не повинні платити чи хтось за них має платити, вони так і не сплачують. Також багато людей ще не повернулися до Миколаєва. На жаль, важелів небагато, щоб вчасно отримувати гроші за надану послугу", — говорить директор МКП.
На підприємстві поновили звернення до суду щодо примусового стягнення заборгованості з жителів Миколаєва за спожиту воду та послугу водовідведення. Судовий позов направляють, коли абонент заборгував більше трьох тисяч гривень.
"Ще до війни були надані позови до виконавчої служби на сплату заборгованості. Тому блокування банківських карток боржникам відбувається за судовими рішеннями та за відкритими виконавчими провадженнями. Це один зі способів примусового виконання зобов’язань. Коли людина йде до магазину чи до аптеки, а тут виявляється, що у неї карта заблокована, не дуже приємно. Тому ми закликаємо сплачувати борги. Просимо звернутися до нас і підписати договір з реструктуризації. Можливо цей договір допоможе отримати субсидію від держави", — додав Борис Дуденко.
Нагадаємо, що раніше абонентську плату було виведено із розрахунків нових тарифів в окремий платіж.