Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю станом на 8 липня підписали договори про співробітництво із миколаївськими лікарнями. Домовилися про спільні дії у допомозі військовим щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Про це Суспільному розповіла директорка Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь.
За словами Ірини Чекарь, фахівці Фонду та медики спільно розроблятимуть "Маршрут Захисника і Захисниці України" щодо комплексної реабілітації, зокрема направлення до закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ. В області п’ять лікарень, що мають пакети Національної служби здоров'я України "Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах".
"Відділення Фонду із трьома закладами уклало договір про співпрацю. Угода передбачає обмін інформацією щодо осіб, які будуть потребувати протезування безкоштовно, коштом грошей держави. У кожному медзакладі повинна бути створена мультидисциплінарна команда, у складі якої має бути протезист-ортезист. Він допомагатиме людям обрати протезо-ортопедичний виріб", — сказала директорка обласного відділення Фонду.
За шість місяців 2023 року до Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звернулися 29 військовослужбовців, які мають інвалідність та потребують засобів реабілітації. Підприємство, що виготовить протез, людина може обрати самостійно.
Після курсу лікування та реабілітації фахівці відділення Фонду поінформують людину щодо механізму безкоштовного протезування.
"Перша ланка – всі заходи лікарів, щоб людину психологічно та медично підготувати до протезування. А на наступному етапі приходить фахівець відділення Фонду, щоб проінформувати про документи, допомагає знайти перелік підприємств, перелік самих засобів реабілітації. Людина з інвалідністю може через електронний кабінет зареєструватися і подати документи на забезпечення технічними засобами реабілітації", — зауважила пані Ірина.
Головний лікар"Миколаївської обласної клінічної лікарні" Петро Римар каже, договір із Фондом встановлює чіткий алгоритм співпраці.
"Угода з Фондом не визначає фінансових відносин, а щодо навчання, роботи з пацієнтом. Ми будемо роз’яснювати, як і де можна здійснити протезування, які протези. Представники Фонду були у відділенні реабілітації, контактували з нашими лікарями, з медичним персоналом", — розповів Петро Римар.
Співпрацює з Фондом соціального захисту людей з інвалідністю щодо безоплатного протезування КНП "Миколаївський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни". За словами директорки Олени Кузьміної, ще з 2021 року у закладі працює відділення реабілітації на 40 ліжок.
"Працюють фахівці у складі мультидисциплінарної бригади. Зараз у бригаду увійшов ще фахівець з протезування. Розроблений маршрутний лист пацієнта. Якщо у нас перебуває такий пацієнт на лікуванні й потребує протезування кінцівки, ми залучаємо фахівця фонду, який консультує пацієнта в лікарні щодо його подальших дій, залучаємо протезиста", — повідомила Олена Кузьміна.
Із січня 2023 року Миколаївське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю отримало з держбюджету 45 мільйонів гривень, 31 мільйон гривень– на протезно-ортопедичні вироби, майже 6,7 мільона гривень – на крісла колісні, два мільона – на засоби реабілітації, 2 мільйона 600 тисяч гривень – на протезно-ортопедичне взуття.