Мінна небезпека досі чатує у акваторії Миколаєва. Наявність великої кількості нерозірваних боєприпасів ставить під загрозу відкриття навігації, тож яхтсмени готові власноруч допомогти у розмінуванні.
Про це повідомили під час колегії громадських рад, передає кореспондент СВІДОК.info.
За словами капітана судна «Ліберті» Олександра Воронцова, для роботи нового підрозділу потрібне спеціальне обладнання, яке дозволить з мінімальним ризиком виявляти вибухівку.
«Я, як представник малого бізнесу, організація відпочинку та екскурсій на воді, чітко розумію, що повернутися до улюбленої роботи можна лише надавши гарантії безпеки пасажирам та судам, але хто дасть такі гарантії, коли акваторії річок та лиманів зазнавали обстрілів, яких тільки не було видами зброї. Що знаходиться на дні, де, підірване або все ще є небезпека ми не знаємо. Настав час об'єднати інтереси громадян та влади в одну спільну мету», - зазначив він.
Громадські організації, як, наприклад, ГО «Яхт-клуб Стрілка» готові внести зміни до статуту своєї організації та надати, добровільно, маломірний флот, людські ресурси для розв'язання питань знаходження, вилучення чи знешкодження небезпечних предметів у акваторіях міста.
«Волонтерський центр на Соборній, директор Панасенко Ігор, має ВУС з водного розмінування, також готовий взяти участь у отриманні ліцензії на розмінування акваторій. Клуб Ротарі Миколаїв готовий надати підтримку залученню іноземних партнерів для придбання спеціального обладнання. Ми стукаємося у всі двері, причому наші двері залишаються відчиненими. Ми готові працювати з будь-якими підприємствами та організаціями, які готові надати підтримку. Ми тут народилися чи не народились. Ми тут живемо. Це наш дім!», - зазначив Воронцов.
Яхтсмени вже звернулися до Центру протимінної діяльності, але жодної відповіді не надійшло. Наразі вони сподіваються на підтримку влади.
«На дні знаходяться касетні бомби, міни, кинджали, С 300 і т.д. А шар мулу у лимані сягає місцями 18 метрів. Мул м'який. Вага болванки немаленька. На якій глибині під поверхнею дна знаходиться ракета чи касета, ніхто не знає. Що робити, лишити все як є? Нехай саме собою якось зважиться. Заборонити використовувати навігацію на 100 років, доки все не згниє? Якщо так, то це найдепресивніше рішення, яке може бути прийняте для двох, трьох поколінь, які живуть біля води», - зауважив він.
Олександр Воронцов вважає: потрібно створити «єдиний організм» на основі громадських організацій та підприємств, який втілить у життя ідею про знешкодження водних ресурсів від небезпечних об'єктів, а саме Гуманітарний центр розмінування водних акваторій.