Чиста вода, релакс та дозвілля: Tiligul Club на Миколаївщині запрошує гостей

Чиста вода, релакс та дозвілля: Tiligul Club на Миколаївщині запрошує гостей

Постійні обстріли прибережних районів Миколаївщини та загрози у вигляді морських мін фактично закрили доступ до більшості узбереж регіону. Проте, не дивлячись на таку песимістичну ситуацію, на Миколаївщини є гідні локації для відпочинку. Одна з них Тилігульский лиман.

Зокрема у локації відбулася презентація нової спортивно-рекреаційної зони Tiligul Club та нових тематичних закладів, передає кореспондент СВІДОК.info.

Для гостей доступні не тільки зручні шезлонги, навіси, місця для купання, а й фудкорти зі смаколиками, прохолодними напоями та незвичними стравами, зокрема равликами.

За словами власника закладу «Равликовий Рай» - єдиної равликової ферми на півдні у форматі кафе - Олександра Піщаного, вони працюють щонайменше два роки. Поціновувачів равликів з року в рік стає все більше – заклад збільшився і розмістився безпосередньо біля лиману. Кафе працює з травня до жовтня.

«Сама ідея створити ферму прийшла з Хорватії, а кафе, яке прикрашає незвичний купол, прийшла мені під час роботи у Данії. Все, що я побачив за кордоном, я хочу реалізувати у нас в Україні. Ми самі вирощуємо равликів – ферма розташована неподалік місця дегустації», - сказав він.

Зазначимо, що увесь персонал кафе – це місцеві жителі. Тож усі податки від бізнесу залишаються безпосередньо у Коблівській громаді. За словами т.в.о директора РЛП «Тилігульский» Олександра Дьяченка, наразі Тилігульский лиман – єдине місце на півдні Миколаївщини, де можна повноцінно відпочити.

«В цьому році відкрилися дві туристичних локації на території парку: це «Равликовий рай» та спортивно-рекреаційна зона водних видів спорту Tiligul Club. Наразі, згідно з чинним природоохоронним законодавством, немає жодних порушень. Якщо навіть вони будуть, то ми нормально сприймаємо критику і готові все виправити. Але наразі тут зроблено все, згідно з положеннями, про рекреаційну діяльність, затвердженою Кабінетом Міністрів України», - каже він.

У перспективі не виключено обмеження на в’їзд автотранспорту на територію локації, проте вже зараз заборонено проїзд машин на самий кінець коси. Як підкреслив Олександр Дьяченко, підприємці також організували зручні місця для купання та максимально зручні умови для відпочивальників.

«Меценати також допомагають парку в облаштуванні огорожі, яка буде перепоною для проїзду транспорту. Наразі ми відгородили шпиль коси – сьогодні тут немає ні одного автомобіля. Плани на наступний рік: якщо буде дуже багато автомобілів, то ми перегородимо територію всієї коси для в’їзду машин, зробимо парковку для гостей. В першу чергу, це для збереження покриву коси та безпеки відпочивальників».

Згідно з амбітними планами планується заробити близько 500 тисяч гривень за рахунок сплати рекреаційного збору.

«Зі сумарної площі РЛП «Тилігульский», яка складає майже 10 000 га, до 1 га відведено під рекреаційну діяльність. Це дуже маленький процент, тому загрози птахам, природі та рослинності немає».

Зауважимо, що на території Tiligul Club доволі чисто, є багато сміттєвих баків, а локацію регулярно прибирають. Проте, не усі гості дотримуються правила «відпочив – прибери», залишаючи після себе сміття.

«Для розміщення тимчасових об’єктів ми отримали згоду у Коблівській сільській раді на основі підписаного договору з РЛП «Тилігульский, - каже Ірина Гіндюк, адміністратор Tiligul Club, - Ми надаємо рекреаційні послуги людям. Ми підготували навіси, шезлонги, працює зона з рестораном, лаунж-зони, кемпінг».

Завдяки закритим шлюзам від Чорного моря, вода у Тилігульскому лимані чиста та у ній можна купатися без побоювань. Пані Ірина також розказала, що на території Tiligul Club є станція біологічної очистки води – завдяки їй стоки з вбиралень та кухні повністю очищуються і надалі вивозяться. Ніякої шкоди ґрунту та лиману не наноситься.

Потрапити до Tiligul Club можна з траси М-14 через села Бесарабка – наразі дорога тут відремонтована для проїзду.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу за посиланням