Сєнкевич розповів про підготовку Миколаєва до зими і відновлення пошкодженої інфраструктури
18 Июл, 16:00
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич в інтерв'ю виданню Мind розповів про підготовку міста до нового опалювального сезону.
«Одразу після закінчення минулого опалювального сезону розпочалася підготовка до наступного. На початок липня наші тепловики вже підготували до наступної зими 34 котельні, 69 центральних та індивідуальних теплових пунктів, провели гідравлічні випробовування на понад 97 км теплових мереж».
Окрім того, за допомогою партнерів з Данії та за державною програмою було закуплено 13 невеликих мобільних котелень на альтернативному паливі (біомасі, щепі тощо), які можна використовувати у разі відключення окремих мікрорайонів. Загальний бюджет проєкту – понад $18 млн.
Також Сєнкевич прокоментував відновлення інфраструктури та допомогу міжнародних інвесторів у цьому процесі.
«Процес відновлення можна розділити на декілька етапів. Якщо говорити про руйнування, то це, насамперед, критична інфраструктура. Мережі таких підприємств, як «Миколаївобленерго» і «Миколаївгаз» ремонтують майже одразу після прильотів. «Миколаївводоканал» займається аварійними ремонтами».
Що стосується тепла й води, то у міста є стратегічний план відновлення мереж, зруйнованих обстрілами й пошкоджених через використання солоної води. Це окремий проєкт, згідно з яким місцева влада рухається з данськими партнерами, а також USAID, UNDP, UNOPS.
«Сьогодні Миколаїв і Харків є двома пілотними містами, якими опікується ООН, а саме Європейська економічна комісія організації. Війна закінчиться, і аби не витрачати часу, ми вже почали займатися розробкою нового майстер-плану. Наше місто працює з італійською архітектурною компанією OneWorks, яка є генпідрядником і роботу якої оплачують донори».
Данія надала Миколаєву можливість співпрацювати з компанією СOWI, що займається підземними комунікаціями (вода, опалення, каналізація, управління твердими побутовими відходами). Миколаївським досвідом роботи над цим проєктом потім можуть скористатися й інші міста.
Мер підкреслив, що йдеться не про генплан міста чи містобудівну документацію, а про конкретний план розвитку Миколаєва, який окреслить певні економічні показники, плани розвитку, створення окремих житлових районів і зелених зон тощо. Це велика комплексна робота.