Плани з відбудови міста: у «Центрі підтримки бізнесу» відбулась зустріч з постійним представником ПРОООН в Україні

Плани з відбудови міста: у «Центрі підтримки бізнесу» відбулась зустріч з постійним представником ПРОООН в Україні

Миколаїв повинен стати містом, з якого почнеться майбутня відбудова України. Саме на цьому наголосили участники зустрічі на чолі з постійним представником ПРОООН в Україні Яко Сільє. Зустріч відбулася у «Центрі підтримки бізнесу».

Про це повідомляється на сторінці установи.

Зокрема участь у заході прийняли перший заступник міського голови Віталій Луков, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко, керівник гуманітарного штабу «Центру підтримки бізнесу» Артем Ващиленко та заступниця керівника центру Ольга Раку.

Під час презентації пану Яко Сільє наочно показали майбутні плани, щодо відбудови міста, зокрема проекти «блакитної економіки», пов'язані з трансформаціями колишніх промислових територій.

«Зараз ми працюємо над впровадженням п'яти опцій, які спрямовані на трансформацію напряму «блакитної економіки». Серед них створення індустріального парку на території одного з суднобудівних заводів, реконструкція головної набережної», - сказала пані Шуліченко.

Пані Тетяна Шуліченко також наголосила, що завдяки допомозі європейських партнерів наразі у Миколаєві ведеться робота зі створення майстер-плану міста - основного документа перед розробкою генерального плану Миколаєва. Під час його розробки обов'язково враховується думка громади.

Перший заступник міського голови Віталій Луков акцентував, що Миколаїв повинен стати південними воротами України та містом, яке стане еталоном розбудови України.

«Міська влада надає волю всім активним членам суспільства та експертного середовища відпрацювати Миколаїв як модель майбутньої відбудови всієї України, особливо деокупованих територій. Ми розуміємо, що дуже довга та дорога у людському та фінансовому ресурсі робота, - зауважив Луков. - Ми маємо зберегти свою ідентичність».

Попри те, що Миколаїв тривалий час знаходився під щоденними обстрілами й багато людей покинули місто, зараз ситуація поступово покращується: сюди повертаються містяни та поступово відбудовується бізнес.

Артем Ващиленко розказав, що вдається поєднувати допомогу бізнесу реалізуючи комплекс гуманітарних програм. Одна з них будівництво модульних будиночків.

«Потреба у таких будинках наразі дуже висока. Завдяки встановленню таких будинків у найбільш постраждалих селах люди поступово зможуть відбудовувати свої будинки та повертатися до звичного життя. Саме миколаївське підприємство наразі залучено до їх виготовлення. Реалізація такого проекту також посприяє поверненню українців на батьківщину», - сказав він.

Яко Сільє дав високу оцінку вже проведеній роботі та виразив сподівання, щодо залучення інвестицій та додаткових ресурсів у розбудові міста.