Скорочена відпустка та простіше звільнення: миколаївцям розказали про зміни законодавства про працю
10 Авг, 17:30
Під час війни в Україні були внесені ряд змін до законодавства, що регламентує трудові права і відносини.
Про це під час брифінгу повідомив начальник Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Роман Возняк, передає СВІДОК.info.
«Введені певні обмеження щодо трудових прав, а саме це зменшення максимальної кількості днів відпустки. Сьогодні загальна кількість відпусток становить не більше ніж 24 дні на рік. В нас сьогодні з'явився інститут не тільки простою, а й призупинення договорів. Представниками державної служби з питань праці також здійснюються контрольні заходи, щодо контролю за додержанням даного законодавства», - сказав він.
Наразі законодавством встановлено певні обмеження щодо трудового тижня - загальний строк трудового тижня становить 40 годин на тиждень.
«Але якщо працівники є працівниками критичної інфраструктури, то робочий тиждень може бути продовження до 60 годин на тиждень з відповідною компенсацією у вигляді додаткової заробітної плати. Сьогодні законодавець спростив умови звільнення, надав можливість звільняти особу, яка перебуває на листі тимчасової непрацездатності. В цьому випадку останній день роботи буде вихід з лікарняного даного працівника», - підкреслив Возняк.
Гарантії збереглися лише за жінками, які знаходяться у соціальних відпустках по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або знаходився на лікарняному листі перед пологами та після пологів.
«Сьогодні законодавець також надав можливість підприємствам, які здійснюють свою діяльність на теренах, де відбуваються активні бойові дії, не нести відповідальність за невчасну виплату заробітної плати. Але дані форс-мажорні обставини не є правилом, а є виключенням. У будь-якому разі обов'язки вчасно виплачувати заробітну плату лежить на роботодавцеві. На сьогодні лише законодавець скасував певні види покарання за невиплату вчасно заробітної плати», - сказав він.
Спори, щодо виплати заробітної плати будуть розглядатися окремо у судовому порядку.