Військо Руси-України показали в Миколаєві. Відкрилась персональна виставка Андрія Холоменюка

Військо Руси-України показали в Миколаєві. Відкрилась персональна виставка Андрія Холоменюка

Шал війни, нестримний танок смерті та бажання жити, крики воїнів, що розносяться над полем брані, - все це відчувається, коли бачиш ці масштабні батальні сцени Андрія Холоменюка на виставці "Військо Руси-України на захисті Бітьківщини та Європи". До речі, це чи не єдиний в Україні художник, що пише батальні полотна. Щоправда на своїй персональній виставці в Миколаєві майстер був відсутній. Адже його затримали справи в Японії. Картини митця дуже активно розкуповуються багатьма приватними колекціонерами з України, Росії, Литви, Австрії. Канади, США тощо. Загалом на його рахунку понад 40 персональних виставок в Україні та за кордоном. Майстер він знаний та шанований. Андрій Холоменюк - художник чернівецький. В Миколаїв його виставку привезли вперше. І присвятили її саме до Дня захисника України. Щоправда представили не оригінальні картини, а репродукції. Це пов'язане з тим, що оригінальні полотна Андрія Холоменюка дуже великі. Деякі сягають 3-5 метрів, зала Миколаївського міського палацу культури та мистецтв, де експонується виставка, просто не може вмістити в себе такі масштабні твори.

В експозиції 37 картин-репродукцій. Підійшли до відкриття оригінально - влаштувавши невеличкий перформанс: "Не повторюймо історію" та "Молитва за Україну". Всі полотна виставки присвячені українському війську чи військам країн-сусідів в той чи інший історичний період: тут і князі литовські та польські, ратники шведські, монголо-татарські кочівники. Але найголовнішою темою, яку зображує автор є козацтво. Їй він приділяє найбільше уваги, вкладаючи в образи цих сміливих та відчайдушних лицарів духу особливе завзяття та хоробрість. Наприклад Хотинській війні між об'єднаними козацько-польськими військами та турками Андрій Холоменюк присвятив близько 15 робіт. Оригінали їх зараз експонуються в військово-іторичному музеї "Хотинська фортеця". Декілька картин, що зображують Хотинську війну представлені і в Миколаєві. Не дивно, що така тематична батальна виставка привабила до себе і миколаївське козацтво, і українських солдат - захисників Вітчизни. Спеціалісти відзначають, що незважаючи на таку масштабність полотен, Андрій Холоменюк дуже уважно ставиться до зображування деталей. Його образи емоційні та не губляться у загальному вирі подій.

Відвідати виставку Андрія Холоменюка в стінах Миколаївського міського палацу культури та мистецтв глядачі зможуть до  4 листопада.