Відкрите поширення інформації про військовополонених може значно ускладнити процес їх обміну.
Про це під час брифінгу у Миколаєві повідомив керівник Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Аркадій Дабагян.
«Відповідно до норми Женевських конвенцій №3, правило передбачає, на жаль, що обмін має відбуватись виключно після закінчення збройового конфлікту. Це те зобов’язання, яке існує, все інше - це домовленість сторін. Тому, звісно, з ким ми домовляємось загальновідомо, тому наразі домовитись важко», - підкреслив він.
Начальник групи цивільно-військового співробітництва оперативного угрупування військ «Херсон» Микола Павленко зазначив: поширення інформації про полоненого у мережі може тільки нашкодити.
«Бачу, що перші дні, під час яких особа зникла безвісти, можуть багато на що повпливати. Трапляється, коли людина переховується у місцевих жителів і, відповідно, коли родина робить публікацію з проханням допомогти знайти захисника, то ми розуміємо, що та сторона моніторить, на яких напрямках, що відбувається», - зауважив він.
Членам родин військовополонених варто звернутися до РТЦК, координаційного штабу і далі діяти згідно з алгоритмом від посадових осіб.