Економічна загроза для Миколаєва: депутати звернулись до Президента щодо залишення військового ПДФО в бюджеті міста

Економічна загроза для Миколаєва: депутати звернулись до Президента щодо залишення військового ПДФО в бюджеті міста

В ході сесії Миколаївської міськради депутати розглянули проєкт рішення «Про Звернення депутатів Миколаївської міської ради VIІI скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження зарахування до бюджету Миколаївської міської територіальної громади ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу».

Нагадаємо, раніше повідомлялось, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабмін планує спрямувати всі ці надходження у державний бюджет.

Депутат Євген Павлович зазначив, що це є порушенням законів і треба привертати увагу на вищому рівні щодо цього, лобіювати інтереси міста, адже яким чином має Миколаїв виживати під цих надходжень — невідомо.

Його підтримав і Федір Панченко. Він заявив, що це не додаткова опція і не бонус, а спосіб виживання. В Миколаєві дуже сильно постраждала підприємницька діяльність, знизились надходження з інших джерел. Тому якщо зараз заберуть ці гроші, буде іти мова про мінімальне функціонування сфери послуг. Ситуацію в Миколаєві не можна порівнювати з іншими містами, де, в окремих випадках, навіть зросла кількість населення за рахунок переселенців.

Фінансові наслідки від можливого вилучення ПДФО від зарплат військовослужбовців пояснила директорка департаменту фінансів Вера Святелик. Вона це назвала критичним і економічною загрозою. Адже не відновились надходження до бюджету з інших джерел. У 2022 році 700 млн. грн. було недополучено від найманих працівників, є проблеми надходження коштів від оренди землі.

«Ми порахували кошти на наступний рік і це усього три мільярди. Для порівняння, в довоєнний 2021 рік у нас був бюджет 3 млрд. 600 тис. Тобто ми не виходимо навіть на довоєнний рівень».

До того ж, в наступному році двічі планують підвищувати мінімальну зарплату, а також слід врахувати 10% інфляції.

«Тобто Миколаївська міська територіальна громада в наступному році буде навіть не на грані виживання. Нам дуже потрібні ці гроші», - закликала Святелик повпливати на народних депутатів.

В ході 35 депутатів підтримали це питання, тобто дане звернення буде направлене.

Вже після голосування Артем Ільюк сказав, що, як колишній нардеп, знає, як ці звернення проходять і що до них буває мінімальна увага. Тому він запропонував на наступне онлайнзасідання сесії запросити нардепів від Миколаєва та області та пояснити їм особисто цю ситуацію. Мер Сєнкевич підтримав цю пропозицію, зазначивши, що вже дзвонив нашим нардепам та заручився їхньою підтримкою.