На Миколаївщині 14 шкіл взяли участь у всеукраїнському моніторингу якості освіти

На Миколаївщині 14 шкіл взяли участь у всеукраїнському моніторингу якості освіти

Вже другий рік поспіль українські школярі починають навчання в умовах війни. Наразі відповідні відомства проводять аналіз для покращення освітнього процесу.

Про це повідомила начальник Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області Тетяна Голубченко, передає СВІДОК.info.

«Розпочинаємо ми цей навчальний рік із підсумків низки моніторингів, які були проведених торік. Ці моніторинги стосуються, безпосередньо, якості освіти в умовах воєнного часу», - сказала вона.

Зазначимо, що до повноважень служби відноситься також проведення таких моніторингів. Вона підкреслила, що у 2022 році був організований моніторинг закладів середньої загальної освіти в умовах війни.

«Ми почали цей навчальний рік, маючи певні прогалини у знаннях. Пандемія, воєнний стан – за ці кілька років ми розуміємо, що діти мають певні прогалини у навчанні. Провести моніторинг було не так просто - він потребував серйозної підготовки для того, щоб дані були чесні та прозорі».

Фахівці Державної служби якості освіти під час виконання поставленого завдання щільно співпрацювали з інститутом та програмою Searh.

«Моніторинг був проведений навесні 2023 року. У ньому взяли участь 300 шкіл. На Миколаївщині 14 шкіл», - сказала пані Тетяна.

Для участі у моніторингу і визначення, на якому рівні знаходяться знання учнів, були взяті 6-ті та 8-ми класи.

«6 клас - це діти, які здобували освіту в умовах пандемії. Далі ці діти закінчували 5 клас і цей період припав на початок війни. В учнів визначали знання по двох предметах: математиці та українській мові та літературі».

До моніторингу були долучені школи на території сіл та міст, які працюють як в очному, так і дистанційному форматі.

«Весь підсумок моніторингу викладено на сайті нашого відомства. Ще є час виправити і надолужити втрачене і ми розробили певні рекомендації».

Розроблені рекомендації розраховані на усіх учасників освітнього процесу: вчителів, директорів шкіл, засновників навчальних закладів, батьків школярів.