Передача військового ПДФО до держбюджету: Кім повідомив, що Миколаївщина отримає зворотну дотацію

Передача військового ПДФО до держбюджету: Кім повідомив, що Миколаївщина отримає зворотну дотацію

Сьогодні, 19 вересня, під час брифінгу за підсумками Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувався на Миколаївщині, торкнулись питання передачі 100% військового ПДФО від місцевих бюджетів в державний.

Раніше повідомлялось, що через це прифронтовий Миколаїв може втратити майже половину доходів.

Як прокоментував голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, в області ПДФО від доходів військових становить 42%.

«На зараз, коли є перевищення бюджетів через ПДФО, не властиві для громад, в тому числі громади іноді розміщували військові частини та ПДФО частково повертали для збільшення обороноздатності цієї частини. Цей закон призведе до того, що 100% податків, що сплачують військові, піде на створення вітчизняної зброї. Тому я повністю підтримую це, незважаючи, що нам дуже важко, незважаючи на те, що ми прифронтовий регіон і багато втратили. Я вважаю, що всі підтримають ідею, що найперше перемога, а все інше ми потім наздоженемо».

Але Кім додав, що, зважаючи на певні умови в конкретних регіонах, будуть вводитись дотації для вирівнювання ситуації.

«Наприклад Очаків, де під 90% бюджету становить військове ПДФО. Уряд повідомив, що будуть вирівнюючі дотації, які повернуть податки на рівень 2021 року плюс зростання соціальних стандартів та комуналки. Тобто конкретно наш регіон буде отримувати частину від 32 млрд.грн., які передбачив уряд на зворотну дотацію регіонам, які цього потребують».

Перший заступник голови Миколаївської обласної ради Антон Табунщик додав, що вчора відбулася нарада на рівні голів обласних рад, на якій він запропонував застосувати диференційований підхід до цього питання.

«Тобто елементарне моделювання: зважити на показники бюджету на прикладі півдня, сходу, центру, заходу і найпростішим шляхом промоделювати: є ПДФО, нема ПДФО. Отримані висновки проаналізувати, щоб застерегтись від можливих проблем стосовно секвестру бюджету та інших негативних явищ. Пропозиція була прийнята та взята до уваги».

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Миколаївська міська рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО.