Депутати Степівської сільської ради, що на Миколаївщині, виділили 625 тисяч гривень на проєктно-кошторисну документацію для будівництва укриття в Михайлівському ліцеї. Станом на вересень 211 учнів закладу продовжують навчатися в онлайн-форматі.
Кореспонденти Суспільного побували на місці та дізналися деталі.
У Михайлівському ліцеї Степівської громади немає укриття. Через це діти не можуть навчатися навіть за змішаною формою, говорить заступниця директорки Таміла Похиляк.
"Намагалися, хоч таке найпростіше укриття у нас буде в школі, аби хоч змішане розпочати навчання, але, на жаль, потім в травні вийшли нові рекомендації, розроблені загальною комісією, в яке входило і МОН, і вони заборонили на першому поверсі робити найпростіше укриття", — говорить Таміла Похиляк.
Директорка закладу Тетяна Ракоча говорить, в них немає шкільного підвалу, щоб зробити з нього найпростіше укриття. Треба будувати нове. Тільки на проєктно-кошторисну документацію треба 625 тисяч гривень.
"Проєктно-кошторисна документація – це тільки початок. Попереду будівництво, яке буде вимагати дуже великих коштів. Якби були опорним закладом, то ми могли б брати участь в проєктах на рівні держави, яке б дозволило нам залучити державні кошти саме для будівництва й отримати гроші саме для будівництва", — каже Тетяна Ракоча.
У нас завжди цей заклад, як вулик. Дійсно кажуть, школи вимирають, починаючи від того, що дітей в школі немає. Сьогодні нам треба повертати дітей до школи, до садочків за будь-яку ціну.
Вчитель захисту України Яків Курись у ліцеї працює 45 років. Зі слів педагога, хоче дивитися на дітей не через камеру телефона або комп’ютера, а спілкуватися у шкільному класі.
"Діти вже звикли працювати дистанційно, але бажано, щоб працювали офлайн, але у нас війна йде, тому ми працюємо дистанційно. Хочеться, щоб офлайн було, бомбосховище треба нам будувати", — говорить Яків Курись.
Такої ж думки дотримується і бібліотекарка Мар'яна Дудик.
"Школа пуста, тому що не вистачає дитячого сміху. Не вистачає дитячих посмішок. У такий тяжкий час, я думаю, що можна зробити для дітей бомбосховище, щоб вони мали де сховатися при повітряній тривозі", — розповідає Мар'яна Дудик.
Батьки учнів Михайлівської школи теж хочуть, щоб їхні діти навчалися в школі.
"Особисто в мене двоє дітей: одна у 5, один у 9 класі, для майбутнього наших дітей — це не навчання "онлайн". Вчителям зручно? Думаю не зручно", — говорить матір школярів Ольга Шестакова.
28 вересня 2023 року питання щодо виділення грошей на проєктно-кошторисну документацію для будівництва укриття винесено на сесію Степівської сільської ради. 17 депутатів, які були присутні проголосували "За".
"Виділили кошти, молодці депутати, хочу подякувати їм. 625 тисяч на проєктно-кошторисну документацію, щоб будувати капітальне будівництво бомбосховища", — зазначає голова Степівської громади Віктор Федюк.
За словами директорки Тетяни Ракочі, роботу над документацією із проєктантом розпочнуть в жовтні.