У Миколаївській області станом на сьоме жовтня 2023 року зареєстровано понад 21 тисячу отримувачів житлових субсидій. З початком опалювального періоду кількість людей, які потребують соціальної допомоги від держави на оплату житлово-комунальних послуг, збільшується вдвічі.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області Ольга Галинтовська.
За її словами, на опалювальний період 2023–2024 років житлову субсидію перерахують автоматично тим, хто вже є отримувачем, та тим, у кого в літній період був нульовий розмір субсидії. До органів Пенсійного фонду їм звертатись не потрібно.
"Громадяни, яким з певних причин було відмовлено у призначенні субсидії через наявність заборгованості за послуги або за доходами не було право отримувати допомогу, мають право звернутися із новою заявою. Також і громадяни, які вперше забажають отримувати субсидію. Так, після першого жовтня до нас звертаються громадяни із новими заявами", — говорить заступниця начальника Головного управління ПФ України у Миколаївській області.
"Кількість отримувачів субсидій збільшується суттєво в опалювальний період. На сьогодні, у неопалювальний період, виплачуємо субсидії 21 тисячі 689 громадянам. Наприклад, у опалювальний період 2022—2023 років — майже 48 тисячам. Передбачаємо, що в два рази збільшиться кількість субсидіантів на початок нового опалювального сезону", — сказала Ольга Галинтовська.
З її слів, в області щомісяця на цю допомогу органи Пенсійного фонду спрямовують майже п'ять мільйонів гривень.
Кабінет Міністрів України у липні 2023 року запровадив експериментальний проєкт з удосконалення порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Швидке оформлення здійснюється на підставі спрощеної заяви.
"Наскільки така форма прижилася, ще складно сказати, ми тільки розпочали цю роботу. У Миколаївській області на сьоме жовтня є 12 заяв на оформлення за спрощеною системою. По одній заяві ухвалено позитивне рішення, по чотирьох — про відмову у призначенні виплати, решта на розгляді", — розповідає посадовиця.
Електронне направлення заяви та декларації здійснюється через:
- портал "Дія";
- мобільний застосунок Пенсійного фонду України;
- вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Ольга Галинтовська каже, при розрахунку субсидії не враховують такий дохід, як гроші від міжнародних фондів, допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.
"Тільки зарплата, пенсія тощо — це рахують. Органи Пенсійного фонду в автоматичному порядку отримують цю інформацію від податкової інспекції й вже розраховують субсидію. Якщо один з членів родини немає офіційних доходів, йому треба зареєструватися в центрі зайнятості й надати дані, що там отримує певні виплати", — сказала посадовиця.
За словами Ольги Галинтовської, у Миколаївській області випадків скасування вже призначених виплат не було.