«Жодного дня не припиняли роботи»: як працює постраждала від окпантів лікарня у Баштанці
22 Окт, 09:00
У "Баштанській районній багатопрофільній лікарні" станом на жовтень 2023 року тривають роботи з демонтажу зруйнованих російськими обстрілами будівель поліклінічного й інфекційного відділень. Відповідно до проєкту запланована повна реконструкція пошкоджених приміщень, облаштування бомбосховища.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка КНП “Баштанська багатопрофільна лікарня” Алла Барсегян.
За словами Алли Барсегян, 19 квітня 2022 року Баштанська багатопрофільна лікарня потрапила під ракетний обстріл з боку російських військових.
"Попри це лікарня не працювала лише один день. Ми надавали послуги. Майже весь персонал нам вдалось зберегти. У 2022 році нам допомагали більше 50 благодійних організацій і обласна влада. Протягом двох місяців заклеїли вікна, відремонтували приміщення".
Унаслідок атаки найбільшого руйнування зазнали пологове, хірургічне, дитяче відділення та відділення гемодіалізу. Зруйновані будівлі поліклінічного та інфекційного відділень, двох топкових.
"Відбулась тендерна закупівля з розробки проєкту реконструкції поліклінічного й інфекційного відділень. На сьогодні проєкти вже є, держава згідно з Постановою Уряду виділила на відбудову цих двох будівель 135 мільйонів гривень , - сказала директорка закладу. - Роботи розпочали. Відбувається демонтаж, потім земельні роботи, адже в нових будівлях передбачена реконструкція з урахуванням нових Державних будівельних норм: облаштування бомбосховища, це буде протирадіаційне укриття (ПРУ) під обома відділеннями. Будуть створені комфортні, безпечні умови для пацієнтів Баштанського району.
У 2023 році завдяки підтримці міжнародних благодійних організацій лікарня збільшила кількість медичних послуг, каже Алла Барсегян. З НСЗУ підписано 21 пакет, у 2022 році було 18 пакетів.
"У нас зараз всі скопічні дослідження є, ми отримали лапароскопічну стійку. У нас навчився судинний хірург, тобто це нові методи й можливості для лікарні. Ми маємо інсультний пакет, пологи приймаємо, розширили реанімацію з чотирьох ліжок до 13, адже у нас зараз пакет "Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях". Тобто будуть везти до нас, як в опорну лікарню, і плануємо бути кластером", — говорить Алла Барсегян.
Зі слів директорки закладу, благодійники також надали вісім дизель-генераторів, що встановлені біля кожного корпусу лікарні. І у випадку надзвичайних ситуацій медична допомога надаватиметься жителям району безперешкодно.