На Миколаївщині у селі Українка власними силами віряни відновлюють храм рівноапостольного князя Володимира. Релігійна споруда була пошкоджена влітку 2022 року.
Про це кореспондентам Суспільного розповів настоятель храму отець Андрій.
"Це ікона, яку ми називаємо іконою життя. Тут лілії живуть без води, без повітря, але зеленіють. Ікони тут в основному парафіяни давали".
Жителька Українки дияконка Алла Павлова показує ікони в храмі рівноапостольного князя Володимира, який був пошкоджений внаслідок російських обстрілів.
"Перші обстріли, влучення були на початку літа. Як отець Андрій говорив, що церква була відкрита, двері вибиті. Але в церкві, так сказати, нічого не взяли", — розповіла Алла Павлова.
Храм обстрілювали з різних видів озброєння, говорить отець Андрій. Будівля постраждала від касетних снарядів, ракети та обстрілів з танку.
"Вистояла церква. Завдяки Божому провидінню, він попав якраз так, що недалеко від фундаменту. І ми, працівники місцеві працювали, бетону не шкодували, стіна груба", — сказав отець Андрій.
Власними силами віряни та служителі церкви намагаються відновити будівлю.
"Нам навіть допомагали люди, перераховували на картку, у нас була картка на ремонт церкви спеціально відкрита. Купили залізо, поставили вікна, двері, вагонку. Силами людей", — говорить дияконка Алла Павлова.
"Шматок даху вже замінили. В майбутньому потрібно знімати куполи, тому що там нічого не вийде зробити. Бо ліса, висотні роботи, все це буде дуже дорого, накладно. Потрібно буде все це знімати, переробляти", — сказав отець Андрій.
Попри пошкодження, служіння у храмі продовжуються.
"Зараз нас, по-перше, небагато людей. Людей повернулася лише половина із 1200, які проживали до війни. І ті люди, які віруючі, які ходили раніше — вони так зараз і ходять. Нам потрібна дуже церква", — сказала староста села Українка Наталя Лесів.
Обстеження збитків не проводилось, говорить староста. Парафіяни церкви сподіваються на допомогу у відбудові від усіх небайдужих.